Трамп може заморозити переговори щодо ЗВТ між США та ЄС - єврокомісар

11 листопада 2016, 12:46
Переможець президентських перегонів у США Дональд Трамп може заморозити переговори щодо ЗВТ між США та ЄС, вважає єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрем

За словами Мальмстрем, Трамп виглядає незацікавленим у зоні вільної торгівлі з ЄС і може заморозити переговори щодо Трансатлантичного торговельного та інвестиційного партнерства (TTIP).

Відео дня

Про це єврокомісар заявила в ефірі шведського каналу SVT, повідомляє Європейська правда.

"На певний період угода може бути відкладена. Якщо він і буде займатися питаннями торгівлі, то це буде стосуватися Північноамериканської зони вільної торгівлі NAFTA, за якою він хоче повторних переговорів. І він робив обіцянки щодо угоди з Китаєм", - сказала вона.

"Але я не думаю, що TTIP у нього на порядку денному, тому є ризик, що вона буде на час заморожена", - додала Мальмстрем.

Мальмстрем нагадала, що під час президентської кампанії про TTIP і не згадувалося, але це може й не означати, що Трамп проти угоди.

Раніше республіканець Трамп заявив, що пріоритетними напрямками в політиці для нього буде охорона здоров'я, імміграція та забезпечення американців роботою.

Нагадаємо, за адміністрації Барака Обами США разом з ЄС просували в регіоні Північної Атлантики потужний економічний і геополітичний проект - зону Трансатлантичного торговельного та інвестиційного партнерства (Transatlantic Trade and Investment Partnership).

Однак, 3 травня президент Франції Франсуа Олланд, попри позицію ФРН, виступив проти укладення угоди про зону трансатлантичної торгівлі в існуючому вигляді.

Позицію Франції підтримав міністр економіки і віце-канцлер Австрії Райнхольд Міттерленер, який вважає, що переговори про цю зону вільної торгівлі необхідно зупинити.

Показати ще новини
Радіо NV
X