Наслідки Brexit. 98% українських товарів отримують вільний доступ на ринки Великої Британії

31 грудня 2020, 11:49

Угода про вільну торгівлю з Великою Британією, яка набуде чинності з 1 січня 2021 року, надасть вільний доступ на британський ринок для 98% української продукції.

З 2023 року для України буде лібералізовано ще 2%. Про це повідомляє Міністерство розвитку економіки.

«Важливим було не тільки підписати угоду з Великобританією, але і узгодити це з Європейським Союзом, враховуючи підписану раніше Угоду про асоціацію. Нам вдалося досягти хороших результатів, оскільки наші показники торгівлі з Євросоюзом не були змінені», — зазначив міністр Ігор Петрашко.

Відео дня

Він додав, що міністерство готує нові угоди з Тунісом, Єгиптом, Йорданією, В‘єтнамом, Індонезією та Китаєм. Крім того, Україна розширює можливості для преференційного експорту товарів на ринки ЄС, Норвегії, Ісландії, Швейцарії та Грузії в рамках регіональної конвенції ПанЄвроМед.

Як повідомлялося, 8 жовтня президент Володимир Зеленський та прем'єр Великої Британії Борис Джонсон підписали угоду про політичну співпрацю, вільну торгівлю та стратегічне партнерство.

З 31 грудня Велика Британія внаслідок Brexit виходить з єдиного ринку з ЄС. 30 грудня очільники ЄС підписали з Великою Британією нову торговельну угоду. 31 грудня законопроект про відносини Лондона і Брюсселя підписала королева Єлизавета II.

Показати ще новини
Радіо НВ
X