«Остаточне прощавай». Український експорт до Росії знизився на 78% - Милованов

5 липня 2021, 18:57

З 2013 по 2019 рік експорт українських товарів до Російської Федерації зменшився на 78% і зріс на 24% до країн Євросоюзу.

Про це під час всеукраїнського форуму Україна 30. Міжнародна політика розповів президент Київської школи економіки, радник голови Офісу Президента Тимофій Милованов, повідомляє Укрінформ.

Відео дня

За його словами, на такі показники вплинула Угода про асоціацію між Україною та ЄС.

«Експорт товарів до ЄС з 2013 по 2019 рік зріс на 24%, у той час, як у РФ зменшився на 78%. 2020 рік ми не рахуємо, тому що це — рік пандемії. Тобто ми збільшили експорт до Євросоюзу і зменшили його до РФ, але в цілому нам ще не вдалося замістити ті втрати від експорту до Росії завдяки ЄС. Але я впевнений, що це станеться», — сказав він.

За його словами, на сьогодні Євросоюз є найбільшим торговим партнером України з часткою близько 40%. Також швидкими темпами зростає частка азіатського ринку, особливо Китаю, і станом на 2019 рік вона становить 33%. Частка Росії становить лише 6% з 23%, яка була раніше.

За словами Милованова, серед основних змін, які стосувалися ринку після підписання угоди, — Україна почала експортувати більше сільськогосподарських та готових харчових продуктів замість металів і мінералів.

«Наша Угода про асоціацію, додатково до всіх відомих факторів — політичних, економічних та інвестиційних, дозволяє переструктурувати нашу зовнішню торгівлю з РФ до ЄС на сприятливих для нас умовах. А також має структурний вплив на ринки всередині країни», — підсумував Милованов.

Раніше торговий представник України Тарас Качка заявляв, що за підсумками 2020 року Україна скоротила імпорт з РФ на 35%, а Євросоюз залишився домінуючим торговельним партнером України.

Показати ще новини
Радіо NV
X