В ЄС незадоволені виконанням пунктів угоди Асоціації щодо митниці

22 травня 2018, 14:36
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Форум назвав першочергові реформи для внутрішньої модернізації підприємств, інвестиційної привабливості, детінізації і, як наслідок – збільшення зарплат для українців у реальному секторі економіки

Форум назвав першочергові реформи для внутрішньої модернізації підприємств, інвестиційної привабливості, детінізації і, як наслідок – збільшення зарплат для українців у реальному секторі економіки

Під час III Open Economic Forum: «Економічне зростання та створення робочих місць: порядок денний для України», організатором якого виступила Українська Рада Бізнесу, Жостін Гютон, перший секретар відділу торгівлі та економіки Представництва ЄС в Україні, дав невисоку оцінку зусиллям української влади щодо першочергових реформ митниці:

- Одним з питань угоди Асоціації України з ЄС є питання митниці, але за цим одним з найважливіших питань ми бачимо не досить суттєвий прогрес. Закон про операторів, спільний режим транзиту, законопроекти №4615, №4614 про питання захисту прав інтелектуальної власності при митному оформленні при завезенні товарів із-за кордону - мають бути проголосовані, - закликав він.

- Це точкові зміни, - зауважила Тетяна Острікова. - Коли є контрабанда в промислових масштабах, лише боротьба з «піджаками» та створення операторів не суттєво виправить ситуацію. Зміни можливі при створенні сильної митної адміністрації як окремого органу, відновлення всіх функцій митної безпеки та контролю (в тому числі й щодо інтелектуальної власності) та створення потужного постаудиту, який сьогодні в рамках департаменту аудита працює дуже і дуже неефективно. Я переконана, що ці зміни не будуть ухвалені цим складом ВР.

Крім того, Тетяна Острікова розкритикувала законопроект №4614 як такий, що має дуже низьку якість підготовки та потребує суттєвого доопрацювання: - Він містить дуже добру назву - «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України», але він не захищає власників, а створює на них додаткові навантаження, створює нові дискреційні повноваження для представників ДФС, вони будуть вирішувати знищувати партію товару чи ні, а порушенням не вважається завезення поруч із товаром марки “Адідас” товару під назвою “Абібас”.

Форум назвав першочергові реформи для внутрішньої модернізації підприємств, інвестиційної привабливості, детінізації і, як наслідок - збільшення зарплат для українців в реальному секторі економіки.

У першу чергу, учасники вимагають від влади негайної реформи ДФС та митниці. За даними Інституту соціально-економічної трансформації (ІСЕТ), сумарна цифра збитків, які щорічно несе державний бюджет внаслідок нереформованої ДФС та митниці (через схеми по мінімізації податків через конвертаційні центри, «скрутки», «сірий імпорт», схеми із низькоподатковими юрисдикціями тощо), - більше 130 млрд грн.

Форум запропонував державному секретарю Міністерства фінансів України Євгену Капінусу протягом місяця подати до Кабміну стратегічний план реформування ДФС та митниці на 3 роки, розроблений за участі бізнесу та експертів. По-друге, учасники Форуму, крім реальної інституційної реформи фіскальних та митних органів, вимагають справжній (а не декларативний) контроль ланцюжка поставок товару, що виведе з тіні торгові операції з імпортом-експортом в усіх секторах ринку. Учасники Форуму запропонували створити міжвідомчу робочу групу при Міністерстві фінансів та напрацювати законопроект з реалізації системи “Такс-інвойс” та електронних ТТН (торгово-товарна накладна). До того ж, дієвим механізмом контролю торгових операцій має бути механізм “кешбек для покупця”, нещодавно представлений до обговорення Мінфіном. “При низькій інституційній спроможності сучасних контролюючих органів механізм є вкрай важливим: його можливо швидко впровадити, просто адмініструвати й він зможе замотивувати покупця вимагати передбачений законом розрахунковий документ у продавця”, - зауважив Олег Іваненко, директор Української асоціації виробників.

Саме рост економіки, рівність усіх учасників у доступі до ринків та ресурсів призведе до збільшення довіри, виходу економіки з тіні, стане стимулом для підприємців відповідально ставитися до податків та надасть ресурс для збільшення заробітних плат.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X