Тижневий валютний огляд: гривня застрягла на позначці ₴24,8/$1 та не планує відхилятися від заданого курсу

18 липня 2016, 11:50
Наступні дні, 18-24 липня, не будуть відрізнятися значними змінами курсу національної валюти. Гривня лишатиметься стабільною по відношенню до американської валюти. Діапазон волатильності нацвалюти не перевищуватиме ₴0,2

Офіційний курс НБУ станом на початок дня у понеділок, 18 липня, становив ₴24,8/$1. На готівковому ринку курс купівлі долара становить в середньому ₴24,6, а продажу – ₴24,84. На міжбанку гривня у першій половині дня котувалася по ₴24,82-₴24,84/$1.

Відео дня

На поточному тижні, за прогнозами опитаних експертів, курсу пари гривня-долар триматиметься у коридорі ₴24,7-24,9/$1.

«Курс залишиться майже незмінним. Гривня продовжить утримуватися на рівні ₴24,8/$1», – прогнозує фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса.

Основними факторами, які наразі чинять вплив на стабільність курсу, лишається обсяг пропозиції інвалюти, яку заводять в країну експортери, у вигляді виручки. «Незважаючи на те, що компанії активно використовують можливість виведення дивідендів в рамках дозволу Нацбанку, показово, курс утримується стабільним», – каже експерт.

З іншого боку, як каже провідний експерт сектора продажу казначейських продуктів ОТП Банка В'ячеслав Озеров, наразі чимало учасників валютного ринку перебувають в очікуванні ще більшої активізації фірм, які будуть купувати валюту для репатріації дивідендів, що може послужити каталізатором для зростання курсу долара до кінця місяця. «Якщо цього не станеться, ми надалі можемо спостерігати збалансований ринок і торги в діапазоні ₴24,65-24,95/$1», – прогнозує експерт.

В цілому ж друга половина місяці має не суттєво відрізнятися від попередніх липневих днів. Так, у продовж минулого тижня торги на валютному ринку були досить рівні, баланс досягався переважно учасниками ринку самостійно. Протягом понеділка-четверга гривня демонструвала помірне зміцнення, і в четвер котирування опустилися нижче ₴24,8. Однак уже в п'ятницю долар незначно відіграв свої позиції, піднявшись до ₴24,85.

Це мотивувало НБУ викупити зайву пропозицію. НБУ лише раз, у четверг, вийшов на міжбанк. При цьому було куплено всього $2,7 млн з поданих заявок на суму $7,8 млн. В цілому, з початку місяця НБУ купив вже $99,3 млн, не допускаючи сильного зміцнення гривні.

Показати ще новини
Радіо NV
X