Тижневий валютний огляд: гривня стабільна та тримається на позначці ₴24,8/$1

11 липня 2016, 12:32
На поточному тижні, 11-17 липня, не буде відрізнятися значними змінами курсу національної валюти. Гривня буде продовжувати тренд помірного укріплення по відношенню до долара США. Діапазон волатильності нацвалюти не перевищуватиме ₴0,2

Офіційний курс НБУ станом на початок дня у понеділок, 11 липня, складав ₴24,83/$1. На готівковому ринку курс купівлі долара становить в середньому ₴24,6, а продажу – ₴24,85. На міжбанку гривня у першій половині дня здорожчала на 1 копійку та котується по ₴24,84-₴24,87/$1.

Відео дня

На поточному тижні, за прогнозами опитаних експертів, курсу гривні до долара США коливатиметься в діапазоні ₴24,75-24,9/$1.

Потужним позитивним чинником для валютного ринку і національної валюти, зокрема, міг би стати сигнал про те, що Україна подала пакет документів на отримання третього траншу від Міжнародного валютного фонду. Проте поки такі новини не фігурують в інформаційному просторі.

«Валютний ринок завмер в очікуванні рішення Ради МВФ про виділення Україні чергового грошового траншу. Оновлений Кабмін взяв непоганий старт у проведенні болючих, але необхідних реформ, передбачених програмою розширеного фінансування, – пояснюють аналітики фінкомпанії Альпарі. – Проте блокування частиною депутатів в останні дні минулого тижня роботи Верховної Ради може привести до того, що весь необхідний пакет законів до засідання Ради МВФ не буде прийнятий».

З іншого боку, найближчим часом посилиться вплив негативних чинників на курс гривні, що не дає підстав очікувати на посилення української валюти. Так, Україні потрібно найближчим часом наростити закупівлі газу для поповнення підземних газосховищ перед зимовим сезоном, адже досі обсяги імпорту були мізерними, а отже інвалюта буде витікати із країни.

«Червневий провал у виробництві гірничо-металургійного комплексу через проблеми із залізничним транспортом призведе до скорочення надходжень експортної виручки. Ситуація з блокуванням транзиту українського експорту до країн Кавказу та Середньої Азії також негативно впливає на надходження від експорту», – пояснює Олексій Блінов, головний економіст Альфа-Банку Україна. Тому на поточному тижні можливе невелике послаблення гривні, каже банкір.

Нагадаємо, минулого тижня Україна і Росія посилили торгівельну війну, розпочату ще у другій половині 2012 року. Сторони ввели дзеркальні санкції на продовольчі товари та транзит вантажів по своїй території.

Минулі дні, за оцінкою директора департаменту казначейства Піреус Банку Ігора Якобчука, відрізнялися збалансованістю попиту і пропозиції на валютному ринку, та не спостерігалося значних коливань курсу гривні до іноземних валют. Торги проходили в діапазоні ₴24,8-24,85/$1. При цьому Нацбанк продовжив поповнювати золотовалютні резерви. Протягом тижня НБУ провів аукціон з купівлі доларів США, вилучивши із ринку $69,6 млн.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X