Інвестиційна міграція. Тисячі британців звернулися за отриманням громадянства інших країн ЄС через Brexit

20 серпня 2019, 17:04

Як мінімум 17 тисяч британців подали заявки на отримання громадянства інших країн Євросоюзу протягом року після референдуму про вихід Великобританії з ЄС, який відбувся в 2016 році.

Про це розповіли в консалтинговій компанії Henley&Partners, що займається питаннями планування місця проживання.

За даними компанії, найпомітніший сплеск заяв на громадянство спостерігався в Німеччині. Якщо в 2015 році на німецький паспорт претендували 662 британця, то в 2016 році їх було вже майже 3 тис., а в 2017-му - 7,5 тис. Помітно зріс інтерес до громадянства Ірландії, Швеції та Іспанії.

Відео дня

Британці також розглядають відомі програми отримання громадянства Мальти і Кіпру через інвестиції. Для участі в цих програмах необхідно вкласти від 1 до 2 млн євро. Ці ж країни пропонують резидентство (вид на проживання) за менший розмір інвестицій. Набирають популярність «золоті візи» Португалії та Греції, які вимагають інвестицій в нерухомість від 350 тис. євро і від 250 тис. євро відповідно. Програми дозволяють претендувати на громадянство через п'ять років.

Виконавчий директор Henley&Partners Йорг Штеффен розповів, що за останні два роки число британських громадян, які подають заявки на отримання громадянства і постійного місця проживання через інвестиції, збільшилася на 200%.

«Останнім часом ми спостерігаємо значне зростання запитів щодо варіантів інвестиційної міграції від заможних осіб (high-net-worth individual, HNWI) з Великобританії та Гонконгу. Як скаже більшість керуючих приватним капіталом, багатство саме по собі не є гарантією особистої і фінансової свободи і безпеки. Можливо, раніше це не було очевидно для британських HNWI, які до сих пір насолоджувалися розкішшю "куленепробивного" громадянства, але для HNWI з менш стабільних юрисдикцій ідея управління ризиками та створення можливостей за допомогою альтернативного резидентства і громадянства добре зрозуміла», - зазначив Штеффен.

У компанії додали, що протягом останніх 14 років Великобританія постійно входила в топ-5 в Індексі паспортів Henley&Partners. Після Brexit країна може втратити свої позиції, хоча вже в Індексі за липень 2019 року опустилася на рекордно низьке шосте місце.

Раніше прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що Brexit відбудеться без укладення угоди з Брюсселем, якщо європейська сторона відмовиться переглянути ці домовленості.

Однак офіційний представник Єврокомісії Міна Андрєєва заявила, що в ЄС не згодні працювати з Джонсоном над переглядом угоди по Brexit.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X