Тимошенко назвала умови діючої програми України з МВФ контрпродуктивними

4 березня 2019, 13:55

Кандидат в президенти України, лідер Батьківщини Юлія Тимошенко має намір у разі перемоги на президентських виборах "почати конструктивний діалог з Міжнародним валютним фондом".

Про це вона сказала в інтерв'ю Reuters.

Умови діючої програми Тимошенко назвала контрпродуктивними.

"Ми б хотіли після президентських виборів почати конструктивний діалог з МВФ про те, як виправити цю ситуацію, як зробити так, щоб наше спільне співробітництво принесло результати, які відчує і економіка України, і громадяни України", - заявила вона.

Відео дня

Тимошенко назвала "геноцидом" підвищення цін на газ. На її думку, практично всі доходи українців "вимиваються через непомірну, необгрунтовано велику ціну на газ".

"Це означає, що у людей не залишається грошей для того, щоб підтримувати українську економіку", - сказала політик.

18 грудня 2018 року виконавча рада МВФ затвердила нову програму кредитування stand-by для України. Загальний обсяг нової 14-місячної програми - $3,9 млрд. Це десята програма МВФ для України.

Програма охоплює цілу низку ключових для розвитку країни заходів: продовження фіскальної консолідації для постійного зменшення тягаря державного боргу, підтримання Нацбанком гнучкого обмінного курсу і жорсткої монетарної позиції з метою зниження інфляції і подальшого накопичення міжнародних резервів, активізація реформ, спрямованих на подальше посилення адміністрування податків, реформ фінансового і енергетичного секторів, а також посилення боротьби з корупцією.

Меморандумом з Міжнародним валютним фондом, зокрема, передбачено, що з 1 січня 2020 року Нафтогаз має продавати газ для побутових споживачів і виробників теплової енергії за ринковими цінами.

Глава НБУ Яків Смолій заявляв, що у 2019 році Україна очікує отримання двох траншів від Міжнародного валютного фонду в розмірі по $1,3 млрд кожен.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X