Тільки не вугілля та зерно. Омелян розповів, що буде перевозити Hyperloop в Україні

14 червня 2018, 18:47

Після запуску вакуумних потягів Hyperloop в Україні з їх допомогою можна буде перевозити перш за все вантажі, але не сировинні, а високотехнологічні.

Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян в ефірі Радіо НВ.

"В першу чергу говоримо про вантажі контейнерного типу, які будуть йти з морських портів і далі по Європі. Далі, коли ця технологія буде повноцінно протестована на практиці, - лише після цього можна буде запускати пасажирські капсули", - зазначив міністр.

Відео дня

За його словами, ця технологія більше розрахована на перевезення високотехнологічних вантажів.

"Не думаю, що зможемо возити вугілля та зерно через Hyperloop. Але коли ми говоримо про високі технології, про продукцію з високою доданою вартістю, - так, Hyperloop буде займатися саме її перевезенням", - підкреслив Омелян.

З компаній, які вже зацікавилися цим способом доставки вантажів, Омелян назвав DP World - одного з найбільших світових операторів морських портів. Міністр нагадав, що цього року компанія повинна зайти в порт Південний під Одесою.

"Вони також є одними з найбільших інвесторів вантажного напрямку Hyperloop. Тому ми цю компанію отримаємо разом із цими технологіями, - зазначив урядовець. - У мене була неофіційна розмова про те, що друга лінія буде в Україні. Поки що це на рівні неофіційних розмов, але тим не менш, ми вже засвідчили свою готовність до її розвитку".

Нагадаємо, що в майбутньому планується з'єднати лініями Hyperloop Чорне море з Балтикою, а також Китай з Європейським Союзом. Один з можливих шляхів в Україні - це лінія Одеса-Київ.

Нагадаємо. 14 червня Україна підписала угоду з Hyperloop. Зокрема Міністерство інфраструктури і компанія Hyperloop transportation technologies домовилися про співпрацю в сфері технологій вакуумного поїзда.


Раніше, наприкінці лютого Омелян заявив, що в Дніпрі планується будівництво тестового майданчика для впровадження в Україні надшвидкісного сполучення типу Hyperloop. Про це він розповів після підписання меморандуму про створення Центру транспортних інновацій HypeUA. Глава Укроборонпрому Павло Букін попередньо оцінив його вартість у $3 млрд.

Керівник проекту Олександр Озеран зазначив, що 1 км Hyperloop буде коштувати $11-17 млн, а довжина тестового майданчика становитиме 0,5 км.

При цьому прем'єр-міністр Володимир Гройсман пізніше зазначив, що реалізація ініціативи Hyperloop відбуватиметься без підтримки уряду України.


Hyperloop - проект вакуумного потяга, запропонований в 2012-2013 роках американським венчурним капіталістом Ілоном Маском. Наразі проект не реалізовано. Найбільшу активність в його втіленні проявляють компанії Virgin Hyperloop One і HTT. Швидкість капсули Hyperloop може перевищувати 600 кілометрів на годину.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X