Тестування зв'язку 4G, дефіцит бензину та інші головні новини бізнесу

2 листопада 2017, 20:30
ТОП головних новин українського бізнесу за 2 листопада від НВ Бізнес

1

Білорусь залишила Україну без свого бензину

У жовтні 2017 поставки бензину А-92 з Білорусі знизилися до 4 тис.т, або на 91% в порівнянні з середньомісячним значенням поточного року. І це при тому, що Білорусь є основним постачальником цього палива в Україну.

Відео дня

Таке різке скорочення поставок призвело до дефіциту 92-го в обсязі 30-35 тис. т, або близько 40% споживання цієї марки.

У зв'язку з цим експерти припускають, що нестача цього бензину позначиться на зростанні цін на моторне паливо.

2 Російський суд відхилив скаргу України щодо спору з Татнафтою

Верховний суд Росії відхилив касаційну скаргу України на постанову Арбітражного суду Московського округу по спору з компанією Татнефть (Росія) на $144 млн.

Відповідне рішення суд прийняв 31 жовтня.

"У передачі касаційної скарги для розгляду в судовому засіданні Судової колегії з економічних спорів Верховного суду Російської Федерації відмовити", - йдеться в ухвалі суду.

Рішення на користь російської компанії Татнефть було винесено ще в 2014 році Міжнародним комерційним арбітражем виніс рішення в суперечці між російською Татнефтью і Україною на користь російської компанії.

3 Україна збільшила імпорт і видобуток газу, скоротила споживання

Україна за 10 місяців закупила майже річний обсяг газу (11,8 млрд куб. М), збільшивши імпорт на 49,6% (або на 3,9 млрд куб. М), ніж за аналогічний період 2016 року.

Одночасно з ростом імпорту, Україні вдалося знизити споживання газу на 4%, до 21,1 млрд куб. м. Заощадити газові зимові запаси вдалося шляхом теплої погоди в жовтні - завдяки цьому відбір палива зі сховищ (ПСГ) скоротився в 2 рази в порівнянні з жовтнем-2016.

В цілому в сховищах на початок листопада перебувало майже 17 млрд куб. м газу.

4 В Україні почали тестувати зв'язок 4G

Український оператор мобільного зв'язку компанія lifecell спільно зі шведським виробником телекомунікаційного устаткування компанією Ericsson провів тестування потенціалу та швидкості технології 4G (LTE).

Так, під час тестування швидкості передачі даних на базі технології 4G була досягнута пікова швидкість по завантаженню даних в 453,89 Мбіт/с (в офісі lifecell). Однак, як відзначають в компанії, пікова швидкість є ідеалом, і послуги, що надаються в комерційній мережі, швидше за все, будуть відрізнятися від зазначеної швидкості в меншу сторону.

Мобільний оператор розраховує, що після проведення тендеру на 4G-зв'язок зможе протягом першого року покрити мережею 4G більшість великих міст України.

5 Рада Нацбанку попередила про загрози для національної валюти

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Формування значних обсягів ліквідності в банківській системі і на рахунках уряду може потенційно загрожувати стабільності національної валюти, заявили в Раді Національного банку України (НБУ).

Рада Нацбанку також відзначила недостатнє використання правлінням НБУ монетарних інструментів для досягнення поставлених інфляційних цілей.

Крім того, в НБУ заявили про необхідність посилення координації грошово-кредитної та бюджетної політики з метою недопущення різкого посилення інфляційних ризиків.

Такими були головні ділові новини четверга.

Показати ще новини
Радіо NV
X