Тернистий "Шовковий шлях" України: вантажний потяг в обхід Росії застряг у Китаї

28 березня 2016, 09:06
Український вантажний потяг за маршрутом Іллічивськ-Китай, який запустили в рамках проекту Новий шовковий шлях, не виходить на зворотній маршрут з КНР через відсутність клієнтів

Про це повідомляє дослідницький центр логістичної компанії Zammler, пише Українська правда.

Ще 31 січня потяг прибув до пункту призначення - на станцію Достик на кордоні Казахстану з КНР. Він і досі перебуває там, наразі про його повернення не йдеться.

Відео дня

"Потяг не завантажений товаром - немає клієнтів на перевезення, тому так і не вийшов у зворотній маршрут з Китаю", - зазначають в Zammler.

Хоча раніше голова Укрзалізниці Олександр Завгородній заявляв, що повернеться потяг назад 15-17 березня.

За даними дослідницького центру, тривалість маршруту становила 15,5 доби замість анонсованих 11-12. "І це за сприятливих умов, коли до руху потягу була прикута увага як в Україні, так і в країнах Європи та Азії. Завдяки підписаним раніше угодам потяг йшов без митних перевірок за єдиним тарифом "від точки до точки", - наголошують в Zammler.

Нагадаємо, 15 січня Україна запустила перший поїзд для експериментального відпрацювання маршруту експорту товарів в обхід російської території за маршрутом Україна-Грузія-Азербайджан-Казахстан.

1 лютого перший поїзд з України по Шовковому шляху досяг станції Достик Казахської залізниці - кінцевої точки маршруту. Шлях зайняв 17 діб.

В українському уряді також очікують приєднання до проекту Туркменістану та його розвитку в напрямку поставок палива, зокрема, зрідженого газу і нафтопродуктів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X