Телепростір на порозі перерозподілу: суд забрав ліцензію у ТВі

9 березня 2016, 19:10
Нацрада з телерадіомовлення в суді відстояла своє рішення про позбавлення ліцензії телеканала ТВі за те, що він припинив супутникове мовлення. Цей прецедент може перекроїти український телепростір і очистити його від інших компаній, які неефективно використовують телеефір

Сьогодні стало відомо про рішення Окружного адміністративного суду Києва, який анулював ліцензію ТРК ТелеРадіоСвіт (ТВі). Відповідний позов після проведення перевірок подала Національна рада з питань телебачення та радіомовлення.

Відео дня

Вдатися до крайніх заходів медіа-регулятора змусили порушення ліцензійних умов – ТВі припинило супутникове мовлення, повідомив НВ член Нацради Олег Черниш. За його словами, до порушника відомство застосувало всі передбачені законом санкції, але телеканал не усунув порушення у своїй діяльності.

Олег Черниш зазначив, що Нацрада з телерадіомовлення проводить перевірки ще низки телерадіокомпаній, які порушують ліцензійні вимоги. Зокрема, він назвав XSPORT, ГАММА, Право ТВ. Якщо за підсумками перевірок регулятор знайде відхилення, то перелічені компанії може спіткати доля ТВі.

Директор з розвитку мережі мовлення телеканалу HD Fashion Андрій Соломаха, який раніше займав подібну посаду в ТВі, згаданий судовий вирок назвав «дуже важливим». «Якщо це рішення вистоїть і в апеляції, і в касації, то Нацрада зможе позбавляти ліцензії щонайменше за відсутність мовлення», - зазначив він.

Медіа-експерт Олександр Глущенко вказав, що втрата ліцензії через суд не позбавляє права подати документи в Нацраду на отримання нової ліцензії. За словами Олега Черниша, вартість дозволу на супутникове телемовлення складає 137,8 тис. грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X