Тарифи на опалення буде встановлювати місцева влада — регулятор
Встановлювати тарифи підприємств, які займаються виробництвом, транспортуванням та постачанням теплової енергії, відтепер будуть місцеві органи влади.
Таке рішення ухвалила 7 липня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), повідомляється на її сайті.
«Зокрема, передається на місцевий рівень державне регулювання 28 суб'єктів господарювання, що провадять діяльність з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії. Таким чином встановлювати тарифи і затверджувати плани розвитку для таких ліцензіатів будуть місцеві органи влади», — пояснили в НКРЕКП.
6 липня в Київській міській державній адміністрації заявили, що восени у Києві та низці інших українських міст тарифи на гарячу воду та опалення зростуть на 30−40%. Це пояснюється тим, що 20 травня в Україні припинив діяти механізм покладання спеціальних обов’язків (ПСО) на постачання природного газу для підприємств теплокомуненерго. В результаті Нафтогаз змінив умови та ціну закупівлі газу, скасувавши механізм післяплати.
В Київтеплоенерго повідомили, що планують підвищити тарифи з 1 жовтня. Середньозважена вартість 1 гігакалорії тепла буде на рівні 2151,77−2433,90 грн/м кв залежно від типу приєднання будинку, а тариф на гаряче водопостачання — 109,55−122,17 грн/м куб.
Уряд планує найближчим часом підвищити і тариф на електроенергію. До 1 серпня діє єдиний тариф 1,68 грн/кВт-год. Міненерго пропонує запровадити диференційований підхід. За даними агентства Інтерфакс-Україна, споживачів поділять на чотири категорії в залежності від обсягів споживання (до 100 кВт-год; 100−300 кВт-год; 300−500 кВт-год, від 500 кВт-год). Директор ДП Гарантований покупець Костянтин Петриковець заявляв, що максимальний тариф пропонується встановити на рівні близько 3,4 грн/кВт-год.