Комунальні тарифи 2022 року. Що змінилося з 1 червня

1 червня, 06:05
Комунальні тарифи в Україні на червень 2022 (Фото:luck.designr.gmail.com/depositphotos)

Комунальні тарифи в Україні на червень 2022 (Фото:luck.designr.gmail.com/depositphotos)

Міністерство соціальної політики України повідомило, що, незважаючи на війну в нашій країні, оплата за комунальні послуги має здійснюватися максимально повно. Водночас надання комунальних послуг у разі несплати чи оплати не в повному обсязі припинено не буде.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України органам, уповноваженим встановлювати тарифи, рекомендовано не підвищувати тарифи на теплову енергію та послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, та залишити на рівні тарифів, що діяли 24 лютого 2022 року.

Відео дня

6 березня Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишев під час брифінгу повідомив, що уряд прийняв постанову, яка забороняє нарахування та стягнення штрафів/пені за несвоєчасну або неповну оплату послуг ЖКГ населенням. Зокрема, забороняється:

  • нарахування та стягнення штрафів або пені;
  • інфляційних нарахувань;
  • відсотків річних у разі несвоєчасної чи неповної оплати житлово-комунальних послуг населенням.

Тарифи на газ у червні 2022

У Кабміні запевнили, що після закінчення чинних контрактів з 1 травня газ для побутових споживачів в Україні не подорожчає. Так, з 1 червня ціни на газ залишаються без змін: 8 грн за кубометр. Така сама ціна дійсна і для критично важливих підприємств. Крім того, 10 травня на засіданні Кабінету Міністрів України було затверджено проект Закону України "Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії військового стану та подальшого відновлення", що передбачає мораторій на підвищення цін на природний газ, тарифи на теплову енергію та супутні послуги.

Тарифи на електроенергію в Україні

У квітні Кабмін вирішив заморозити тарифи на електроенергію. Ціни за світло не змінюватимуться ще як мінімум півроку. Так, згідно з відповідною постановою, діючі тарифи діятимуть до 31 жовтня 2022 року. Наразі тарифи на електроенергію в Україні виглядають так:

  • до 250 кВт * год - оплата 1,44 гривні за 1 кВт * год;
  • понад 250 кВт*год - оплата 1,68 гривні за 1 кВт*год.

Тарифи на воду 2022

Ціновою політикою водоканалів та підприємств, що займаються водовідведенням та водопостачанням, займається Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг. Наразі інформації про будь-які зміни у тарифах на водопостачання не надходило. Так, платити за воду у червні доведеться за тарифами, що діяли до 24 лютого поточного року.

Редактор: Альона Дука
Показати ще новини
Радіо НВ
X