Шмигаль представив два підходи для зниження цін на газ

11 січня 2021, 19:16

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, один з підходів для зниження тарифів запропонували в Міненерго, другий — в Нафтогазі.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що в ході наради з керівництвом Міненерго, НАК Нафтогаз, НКРЕКП, Оператором ГТС і представниками Офісу Президента було напрацьовано два підходи, які дозволять суттєво знизити тарифи на газ для населення.

Відео дня

Про це прем'єр заявив в своєму Facebook.

Перший підхід передбачає формування тарифів на газ за формулою «ціна на європейських хабах» мінус «транспортування газу в Україну». Такий підхід запропонувало Міненерго.

Також в рамках цього підходу пропонується тимчасово обмежити маржу постачальників. В результаті очікується істотне зниження тарифів і «нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки» в умовах формування нових європейських правил.

Другий підхід, запропонований держкомпанією Нафтогаз, передбачає обов'язкову публікацію усіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на паливо. Передбачається, що це допоможе посилити конкуренцію на ринку.

Крім того, пропонується, щоб газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що призведе до зниження тарифів в рамках відкритих торгів. В результаті очікується посилення конкуренції і як наслідок - зменшення сум у платіжках.

Також прем'єр повідомив, що за результатами наради було сформовано механізм, який дозволить знизити ціну на транспортування газу. У зв'язку з цим Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг починає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на цю послугу.

Раніше повідомлялося, що глава Міненерго Юрій Вітренко на нараді у президента Володимира Зеленського представив план істотного зниження тарифів на газ.

З 1 січня в Україні помітно зросли ціни на газ. Ціни постачальників коливаються в діапазоні 6,99 - 10,8 грн за кубометр. Зросли і тарифи на опалення - від 5,5% до майже 50% в залежності від регіону.

Також зріс тариф на електроенергію для населення. В останні дні грудня 2020 року уряд скасував пільговий тариф на електроенергію для населення на перші 100 кВт / год. Встановлена фіксована ціна для побутових споживачів на рівні 1,68 грн за кВт / год. Цей тариф діятиме до 31 березня 2021 року. Надалі планується збільшити ціни на електроенергію для населення середньому на 30%). Коли саме це станеться - поки невідомо.

За холодну воду українським споживачам також доведеться платити більше. В середньому з січня тарифи виростуть на 10-15%. Зростання цього показника пов'язане зі збільшенням тарифів на передачу електроенергії.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X