У Міненерго назвали дату підвищення цін на електроенергію для населення

8 липня 2021, 18:02

Міністерство енергетики розраховує запустити нову модель спеціальних обов’язків (ПСО) на ринку електричної енергії для населення з 1 серпня.

Про це міністр енергетики Герман Галущенко сказав сьогодні в коментарі агентству Інтерфакс-Україна в кулуарах Ukraine Reform Conference в Вільнюсі.

"Буде нова модель. Думаю, ще днів 10 і будемо приймати", - зазначив він.

Відео дня

Впровадити нову модель міністерство планувало з 1 липня, але дата була перенесена. Галущенко пояснив це необхідністю підготовки оптимальної моделі ПСО, що не дозволяла зробити волатильність на ринку електроенергії.

"Зараз ми більш-менш бачимо орієнтири, тому що в умовах волатильності, коли ціна е/е падала в деякі періоди і до 30 коп/кВт-год, ми не могли розрахувати нормальну модель, яка б стабілізувала Енергоатом і Укргідроенерго", - заявив міністр.

Він підтвердив намір ввести диференційовані тарифи в залежності від обсягу споживання.

"Ми не відмовляємося від тієї базової моделі, про яку говорили раніше. Наполягаємо на диференційованому підході: для вразливих споживачів буде одна ціна, для умовно багатих, які споживають більше, - інша", - сказав Галущенко.

Що відомо про плановане підвищення цін на електроенергію

Зараз в Україні діє єдиний тариф на електроенергію для побутових споживачів - 1,68 грн/кВт-год. Міненерго планувало запустити нову модель ПСО з 1 липня, але в кінці червня Кабмін відклав підвищення цін до 1 серпня.

У Міненерго заявляли, що пропонують ввести диференційований тариф. Галущенко відзначав, що для побутових споживачів, які споживають за місяць менше 100 кВт-год. (16 млн, або приблизно 40% домогосподарств), ціна буде нижчою від нинішньої.

Агентство Інтерфакс-Україна повідомляло, що споживачів поділять на чотири категорії в залежності від обсягів споживання (до 100 кВт-год; 100-300 кВт-год; 300-500 кВт-год, від 500 кВт-год).

За інформацією директора ДП Гарантований покупець Костянтина Петриківця, максимальний тариф пропонується встановити на рівні близько 3,4 грн/кВт-год.

Як зміняться інші тарифи

6 липня в Київської міської державній адміністрації заявили, що восени в Києві і ряді інших українських міст тарифи на гарячу воду і опалення зростуть на 30-40%. Це пояснюється тим, що 20 травня в Україні припинив діяти механізм покладання спеціальних обов'язків (ПСО) на поставку природного газу для підприємств теплокомуненерго. В результаті Нафтогаз змінив умови і ціну закупівлі газу, скасувавши механізм післяплати.

У Київтеплоенерго повідомили, що планують підвищити тарифи з 1 жовтня. Середньозважена вартість 1 гігакалорії тепла буде на рівні 2151,77-2433,90 грн/м кв в залежності від типу приєднання будинку, а тариф на гаряче водопостачання - 109,55-122,17 грн/м куб.

Ціни на газ не будуть змінюватися до 30 квітня наступного року, оскільки з травня всіх споживачів автоматично перевели на річні тарифи.

Показати ще новини
Радіо NV
X