"Така ймовірність ще є". Коболєв вважає, що Північний потік-2 можуть не побудувати

4 березня 2019, 12:47

Є ймовірність, що газопровід Північний потік-2 не буде побудований, сказав глава НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв в інтерв'ю 5 каналу.

"Така ймовірність ще є. Ймовірність побудови цього газопроводу до кінця 2019 року... Це майже нереально. До кінця 2020 року теоретично можливо, але остаточне рішення та країна, яка має на це вплив, Данія, ще не ухвалила. Якщо росіяни будуть вимушені йти цим газопроводом в обхід данських вод, це буде набагато довше і набагато дорожче. Але їм потрібно буде виконати ще одну вимогу - привести цей газопровід у відповідність до європейського газового законодавства. А це дуже важко", - сказав він.

Відео дня

На думку Коболєва, якщо Північний потік - 2 буде побудований, Україна втратить весь транзит.

"Весь. Тому що є ще Турецький потік, який побудують і з великою ймовірністю запустять якраз до кінця 2019 року. Він теоретично може забрати 30 з чимось млрд куб. м. Також 55 млрд куб. м з території України може забрати Північний потік-2. Якщо їх скласти, це близько до нинішнього обсягу транзиту через територію України", - додав глава Нафтогазу.

На його думку, цей газопровід потрібно аналізувати не з точки зору фінансових втрат, а з точки зору військового ризику.

"Якщо транзит газу по території України не буде проходити, ймовірність повноцінної військової агресії кардинально зростає", - підкреслив він.

Коболєв зазначив, що Україні потрібно залучити закордонні компанії до управління українською газотранспортною системою "і поділитися з ними доходами і прибутками в обмін на інвестиції, придбання долі [в ГТС], підтримку на Заході".

"Треба зробити класичне партнерство схоже на те, яке Газпром вже зробив з європейцями", - сказав він, наголосивши, що половина акцій Північного потоку-2 належить не Газпрому, а західним компаніям.

Газопровід Північний потік-2 повинен поставляти газ до Німеччини в обхід інших країн безпосередньо з Росії, роботи з будівництва планується завершити в 2019 році.

Згідно з проектом, він буде прокладений по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсвальд, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

При цьому його реалізація викликає у низки країн серйозне побоювання у зв'язку з агресивною політикою Кремля. Багато хто побоюється, що Північний потік-2 стане для Росії політичним інструментом для тиску на європейські держави.

Показати ще новини
Радіо НВ
X