Світовий газовий трейдер отримав ліцензію в Україні

6 липня 2017, 16:25
Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), видала ТОВ МЕТ Україна (Київ) ліцензію на поставку природного газу

Відповідне рішення держрегулятор прийняв на засіданні в четвер, повідомив інтерфакс Україна.

Швейцарської MET Holding AG, що здійснює трейдингові операції на ринках нафти, газу і електроенергії в Центральній і Східній Європі, належить 100% МЕТ Україна.

Відео дня

Угорською MOL належить 40% MET Holding, ще 60% розподілені між чотирма фізособами (Benjámin Lakatos, György Nagy, István Garancsi і Ілля Трубников).

MET Gas and Energy Marketing (Швейцарія) в 2016 році був одним з контрагентів НАК Нафтогаз України (контракт до лютого 2021 року).

Як повідомлялося, в середині червня 2017 року ліцензію на поставку газу в Україну отримала ТОВ Трафігура Юкрейн - "дочка" найбільшого світового сировинного трейдера Trafigura.

За станом на 30 червня 2017 року НКРЕКУ видала 244 ліцензії на поставку газу в Україну.


Нагадаємо, Швейцарський енергетичний трейдер MET Holding AG вирішив торгувати природним газом на внутрішньому ринку України.

Раніше сировинної трейдер Trafigura відкрив свій офіс в Україні.

MET Holding AG є холдинговою компанією MET Group, яка займається торгівлею енергоресурсами в ряді країн Європи. Компанія почала поставки газу з Європи ще в кінці 2014 року. У минулому році дочірня компанія групи - MET Gas and Energy Marketing AG - поставила в Україну близько 20 млн кубометрів газу.

40% MET Holding AG належить великої угорської компанії MOL, яка вже давно працює в Україні. 24% MET Holding володіє топ-менеджер MOL Бенджамін Лашатошу. По 10% і 12% знаходяться у власності угорських бізнесменів Дьєрдя Надя і Іштвана Горончі. Також 12% капіталу компанії належить Іллі Трубникову.

Показати ще новини
Радіо НВ
X