Світовий банк погіршив прогноз українського ВВП

22 вересня 2015, 11:36
616
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Найбільше постраждають металургійна і гірничодобувна галузі

В 2015 році реальний ВВП України впаде на 12% при інфляції на кінець року у 50,8%. Такий прогноз надав Світовий банк у матеріалах про програмну позику на політику розвитку фінансового сектора країни

"Ми очікуємо, що реальний ВВП скоротиться на 12% в 2015 році з більш сильним стисненням у першій половині року та подальшим уповільненням спаду у другій половині року через низьку статистичну базу (враховуючи провал у другій половині 2014 р.)", - йдеться в документі, пише Інтерфакс-Україна.

Відзначається, що падіння найбільш позначиться на металургійній та гірничодобувній галузях. Прогнозується також, що в роздрібній торгівлі ситуація погіршиться у зв'язку з помітним падінням реальних доходів населення, викликаних різким збільшенням тарифів, знеціненням валюти та зниженням реальної заробітної плати.

Проблеми в банківському секторі, як очікується, триватимуть, додають експерти ВБ. За оцінками фінансової організації, це спричинить за собою подальше скорочення кредитування економіки протягом 2015 року на 4%, а позитивний вплив девальвації на експорт буде обмежено пов'язаними з конфліктом порушеннями роботи у великих експортних галузях і проблемами в торгівлі з Росією.

Світовий банк також погіршив оцінку зростання економіки в 2016 році до 1% при уповільненні інфляції до 12,2%.

"Економічне відновлення, швидше за все, почнеться пізніше, ніж спочатку прогнозувалося, і буде менш вираженим", - йдеться в документі.

Відзначається також, що в 2017 році зростання прискориться до 2%, а через рік - до 3%, тоді як інфляція сповільниться відповідно до 8% та 5%.

Як повідомлялося, падіння реального ВВП України у другому кварталі 2015 року, за даними Держстату, сповільнилося до 14,6% до 17,2% у першому кварталі і 14,8% – у четвертому кварталі минулого року.

Раніше повідомлялося, що Всесвітній банк погіршив прогноз падіння реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2015 році до 7,5% у порівнянні з падінням на 6,8% в 2014 році.

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 08:32

article_img
ГПУ наступає на пресу. Відомство Юрія Луценка вимагає доступу до внутрішніх документів редакції НВ
Інновації

Сьогодні, 12:00

article_img
Спітніла ракета. На чому Ілон Маск збирається доправити людей на Марс
Події

Сьогодні, 15:00

article_img
Формат пранку. Чому в Україні стають популярними фейкові мітинги на підтримку неіснуючих кандидатів

Головне

Події

Сьогодні, 18:55

article_img
Вимога ГПУ надати доступ до внутрішніх документів НВ: Єврооптимісти підтримали редакцію
Компанії/Ринки

Сьогодні, 11:47

article_img
7 ознак трудових відносин компанії та ФОП, за які штрафуватимуть: Мінсоцполітики запропонувало законопроект
Геополітика

Сьогодні, 10:21

article_img
Могеріні: Рішення про нові санкції проти РФ можуть ухвалити протягом двох тижнів