Світові ціни на продукти ростуть третій місяць поспіль

6 травня 2016, 09:19
Світові ціни на основну групу продовольчих товарів зростають вже три місяці поспіль після чотирирічного спаду, повідомляє Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО)

Так, індекс продовольчих цін ФАО виріс у квітні на 0,7% порівняно з березневим показником і склав 151,8 пунктів.

У порівнянні з аналогічним показником рік тому індекс знизився приблизно на 10% і більш ніж на третину в порівнянні зі своїм максимальним значенням 2011 року.

Відео дня

Зауважимо, що ФАО підвищила прогноз світового виробництва зернових в 2016 році майже до 2 млрд 526 млн тонн. Потенційно 2016 рік може стати другим найбільшим урожаєм за всю історію.

Новий прогноз ФАО світового виробництва фуражного зерна, у тому числі ячменю, кукурудзи, проса, вівса, жита і сорго, становить 1 314 млн тонн, що приблизно на 1% нижче врожаю 2015 року.

ФАО залишила незмінним свій прогноз світового виробництва рису на рівні 495 млн. тонн, що приблизно на один відсоток вище, ніж у 2015 році.

Зазначимо, що індекс продовольчих цін ФАО - це середньозважений показник, який відстежує ціни на декілька основних груп продовольчих товарів на міжнародних ринках: зернові, м'ясо, молочні продукти, рослинні масла і цукор.

Показати ще новини
Радіо NV
X