Світові ціни на нафту падають через звіт ОПЕК

12 вересня 2016, 15:39
Котирування на нафту знижуються після виходу звіту Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), в якому картель підвищив прогноз видобутку в країнах, що не входять у число його членів, передає Інтерфакс-Україна.

Котирування листопадових ф'ючерсів на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures до 14:50 подешевшали на $1,05 (2,19%) – до $46,96/барель.

Відео дня

Жовтневі ф'ючерси на нафту WTI на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до зазначеного часу опустилися на $1,02 (2,22%) – до $44,86/барель.

За прогнозами ОПЕК видобуток нафти в країнах, що не входять до складу картелю, знизиться в поточному році на 610 тис. барелів на добу (б/д), а не на 790 тис. б/д, як очікувалося раніше. Це відображає високий рівень видобутку на сланцевих родовищах в США.

При цьому, прогноз світового попиту на нафту в 2016-му було підвищено лише на 10 тис. б/д – до 94,27 млн б/д. Збільшення становить 1,23 млн б/д відносно минулого року.

Також наголошується, що минулого тижня нафтосервісна компанія Baker Huges оголосила про зростання числа бурових у США на 7 одиниць за тиждень. Така тенденція триває багато тижнів поспіль, що вказує на адаптацію американських виробників до цін в діапазоні $40-50.

Нагадаємо, що сьогодні, 12 вересня, повідомлялося про зниження світових цін на нафту на тлі новин про збільшення кількості бурових установок в США за підсумками минулого тижня. Раніше повідомлялося, що в серпні цього року загальний рівень видобутку нафти країн-експортерів ОПЕК впала на 200 тис. барелів - до 33 млн барелів у день.

Показати ще новини
Радіо NV
X