Світові автоновини: Volkswagen знімає з виробництва 40 моделей автомобілів, а Toyota встановлює рекорд з продажів гібридів

24 червня 2016, 14:02
Минулий тиждень приніс світовому авторинку чимало новин, пов'язаних з розвитком альтернативних видів палива

1 Volkswagen знімає з виробництва 40 моделей автомобілів.

Німецька автомобілебудівна компанія Volkswagen AG збирається скоротити виробництво моделей автомобіля з 340 до 300. Про це повідомляє Deutsche Welle. Видання зазначає, що в першу чергу це стосуватиметься моделей, які найгірше продаються. У компанії поки не прокоментували це повідомлення. Якщо це підтвердиться, то це стане кардинальною зміною стратегії найбільшого в Європі автоконцерну. В останні роки Volkswаgen істотно розширив асортимент своїх моделей. Але, швидше за все, криза змусила керівництво переглянути свої плани, пише Handelsblatt. Раніше Volkswagen повідомляв, що планує розширити кількість своїх на 30 до 2025 року.

Відео дня

2 Європейці все більше купують нові автомобілі.

Ринок нових легкових автомобілів в ЄС продовжує зростати 33-й місяць поспіль. Про це повідомляє Європейська асоціація автовиробників (ACEA). У травні 2016 року було зареєстровано майже 1,3 млн легкових автомобілів. Цей показник на 16% більше, ніж у травні минулого року. Європейські ринки, які зробили свій внесок у ріст, були Італія (+27%), Франція (+22%), Іспанія (+21%) і Німеччина (+12%). З початку року кількість зареєстрованих нових автомобілів у ЄС зросла на 10% і склала 6,4 млн машин. Експерти ACEA, аналізуючи дані, прогнозують 5% зростання авторинку в 2016 році.

3 Tesla купує виробника сонячних батарей майже за $3 млрд

Виробник електромобілів Tesla Motors зробив пропозицію компанії SolarCity, яка займається створенням сонячних енергосистем, повідомляється на сайті компанії Tesla. Tesla пропонує купити акції SolarCity за ціною від $26,5 до $28,5 за одну. Вся фірма в цілому оцінюється в $2,8 млрд. Засновник компанії Tesla Motors, Ілон Маск займає 94 місце в світовому рейтингу мільярдерів, його стан оцінюється в $10,7 млрд. Він є головою ради директорів і основним власником акцій SolarCity (22%). Маск заявив, що акціонери обох компаній будуть голосувати по цій угоді, але сам він утримається від голосування. Ця угода дозволить водіям автомобілів Tesla використовувати сонячну енергію для зарядки своїх автомобілів. Раніше Маск говорив, що у більшості клієнтів Tesla є інтерес до сонячної електроенергії. В березні 2016 року аналітична компанія Zacks передбачила, що Маск може придбати SolarCity для того, щоб консолідувати свої активи.

4 Toyota б'є рекорди з продажів гібридів.

19 років тому вперше з'явилася у продажу серійна гібридна модель Toyota Prius. За цей період компанія реалізувала понад 9 млн гібридних машин по всьому світу. За даними Toyota Motor Europe, на гібридні автомобілі Toyota припадає більше половини всіх автомобілів з альтернативними типами двигунів, які продаються в Європі. Про успіхи марки на ринку нових автомобілів в Європі свідчать дані з продажу в 2015 році. За цей період 55% моделей Auris і 36% моделей Yaris припало на гібриди. Компанією було підраховано, що з використанням гібридних моделей Toyota, замість звичайних транспортних засобів з ДВЗ (двигуни внутрішнього згорання) вдалося зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу на 67 млн тонн, які вважаються однією з основних причин глобального потепління.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

5 Volkswagen викуповує у власників всі скандальні дизельні автомобілі в США.

Німецький автовиробник вже ось-ось вирішить всі питання, пов'язані з дизельгейтом. Компанія виплатить більше $10 млрд власникам дизельних автомобілів, на яких встановлено програмне забезпечення, яке занижувало показники викиду вуглекислого газу в атмосферу. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела. Така сума виплат найбільша в історії автомобільної галузі. В рамках цієї угоди Volkswagen готовий викупити майже пів мільйона своїх дизельних автомобілів з двигунами об'ємом 2 літра, а також виплатити грошові компенсації їх власникам мінімум за $5,1 тис., максимум за $10 тис. Офіційне рішення суду про врегулювання позовів до Volkswagen буде оголошено наступного тижня, повідомляє BBC. Volkswagen також належить ухвалити рішення щодо моделей з двигуном об'ємом 3 літри. Нагадаємо, в 2015 році американський уряд зобов'язав Volkswagen відкликати майже пів мільйона автомобілів, які були випущені з 2009 по 2015 рік. Сама компанія підтвердила, що підробка результатів тесту стосувалась близько 11 млн машин з дизельними двигунами по всьому світу.

Показати ще новини
Радіо NV
X