Світові автоновини: Норвегія бореться за екологію, Fiat і Uber збираються спільно створювати безпілотні автомобілі
1 Норвегія говорить "ні" бензиновим і дизельним автомобілям
Чотири основні партії Норвегії досягли згоди щодо законопроекту, який забороняє використовувати автомобілі з дизельними і бензиновими двигунами. Якщо документ буде схвалений, то закон має набрати чинності вже до 2025 року. Про це повідомляє з посиланням на місцеві ЗМІ Motor Trend.
Під заборону можуть потрапити також гібридні автомобілі, бо в їх складі силової установки розташований двигун внутрішнього згоряння.
Сьогодні Норвегія лідер з продажу електромобілів у світі. На ці машини припадає майже чверть від загальних продажів машин в країні. При цьому Норвегія є одним з найбільших експортерів нафти.
Раніше повідомлялося, що Нідерланди можуть відмовитися від бензинових і дизельних автомобілів. За законопроект про заборону продажу таких машин вже проголосувала Нижня палата парламенту. Якщо ініціатива буде схвалена, то до 2025 року в Голландії будуть продаватися тільки електрокари.
У Німеччині також планують повністю відмовитися від використання бензинових і дизельних двигунів. Влада країни хочуть заборонити такі агрегати до 2050 року.
2 Fiat і Uber збираються спільно створювати безпілотні автомобілі
Автоконцерн Fiat Chrysler і сервіс таксі Uber обговорюють спільну роботу зі створення безпілотного автомобіля, повідомляє Bloomberg з посиланням на обізнані джерела.
За їх словами, зараз переговори знаходяться на початковій стадії, крім цього Uber також обговорює співпрацю з кількома іншими автовиробниками.
Fiat вже вів переговори з Amazon, але ніяких угод не було досягнуто, стверджують джерела. Fiat і Uber відмовилися від коментарів, відзначає агентство.
Раніше повідомлялося, що між Chrysler і Fiat Google була досягнута угода про роботу над програмою по безпілотному водінню. The Wall Street Journal писали, що програма вже пройшла тестування в Каліфорнії та інших американських штатах.
Варто зазначити, що у Uber є свій власний центр по роботі з безпілотними автомобілями в Піттсбурзі, і компанія планує ввести в свій автопарк безпілотні автомобілі до 2020 року.
3 У Росії займуться випуском Mercedes
Міністерство промисловості і торгівлі Росії схвалило проект концерну Daimler з будівництва в Підмосков'ї заводу Mercedes-Benz, повідомляє Rambler News Service.
Протягом двох тижнів повинен бути підписаний інвестиційний контракт, що передбачає локалізацію в Росії виробництва Mercedes в Підмосков'ї.
Чиновник, знайомий з ходом переговорів, розповів про те, що обговорюється обсяг виробництва на рівні близько 25 тис. автомобілів на рік.
У червні 2015 року стало відомо, що через санкції, введені відносно Росії, Mercedes-Benz заморозив проект на невизначений термін, повідомляє глава корпорації розвитку у Володимирській області Сергій Бородін. Його регіон також входив до числа претендентів на будівництво заводу Mercedes-Benz.

Дату початку реалізації проекту не називають. Також невідомо, який з російських виробників може стати партнером Daimler. За даними Rambler News Service, угода буде укладена з КамАЗом, а завод побудують у селі Єсипово Сонячногірського району Підмосков'я. Daimler володіє 15% КамАЗа і виробляє комерційні автомобілі Mercedes-Benz Sprinter на Горьківському автозаводі групи ГАЗ з 2013 року.
Продаж автомобілів Mercedes на частку Росії припадає менше 0,2%. За даними Асоціації європейського бізнесу за квітень 2016 року, Daimler продала в Росії 3,2 тис. автомобілів Mercedes. В цей же час глобальні продажі концерну перевищили 2 млн автомобілів.
У квітні 2016 року спад продажів автомобілів німецької компанії в Росії склав 20% відносно аналогічного періоду 2015 року. В той же час продажу конкурента Daimler в Росії — Audi — залишилися в квітні на тому ж рівні — 2,1 тис. автомобілів BMW — знизилися на 16%, до 2,23 тис. машин.
4 Volkswagen продовжує відкликати автомобілі в Європі.
Німецький транспортний регулятор KBA схвалив план Volkswagen AG, за відгуками і виправленнями порушень ще 1,1 млн автомобілів, які опинилися в центрі "дизельгейта", повідомляє Deutsche Welle
Програма з відгуку автомобілів стосуватиметься пасажирських і комерційних машин VW, а також бренд Audi в Європі, включаючи оснащені дволітровим двигуном моделі Tiguan, Caddy.
Минулого тижня компанія отримала аналогічний дозвіл на переобладнання 800 тис. автомобілів моделей Passat, CC і Eos з двигунами об'ємом два літри, які були продані в Європі.
Подібні заходи стосуються близько 2,5 млн машин Volkswagen. Модифікація цих автомобілів полягає у відносно простій зміні програмного забезпечення, відповідального за систему вихлопів.
Наразі "дизельгейт" охопив близько 11 млн автомобілів Volkswagen у всьому світі, включаючи 8,5 млн машин в Європі. Відгук багатьох моделей затримується через те, що регулятори відмовляються приймати запропоновані заходи щодо усунення порушень, вважаючи їх недостатніми.