Одужання. В ОЕСР поліпшили прогноз зростання світової економіки

31 травня 2021, 18:24

В ОЕСР відзначили, що деяким країнам на відновлення економіки після кризи може знадобитися від трьох до п’яти років.

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) поліпшила прогноз зростання світового ВВП в поточному році до 5,8%. Про це йдеться в звіті організації.

Раніше в ОЕСР прогнозували зростання на 4,2%. У 2022 році організація прогнозує зростання в 4,4% проти очікуваних 3,7%.

Відео дня

Різкий перегляд прогнозу пов'язаний з масовою вакцинацією громадян в розвинених країнах. Також на оцінку вплинули державні стимули. Водночас в ОЕСР відзначили, що в багатьох країнах з ринковою економікою, де доступ до вакцин і можливості для держпідтримки обмежені, відновлення економіки буде стриманим.

Відзначається, що з нині світова економіка повернулася до рівня активності, що передує пандемії. Однак, до кінця 2022 року реальний світовий дохід як і раніше буде приблизно на $3 трлн менше, ніж було б без кризи.

Також наголошується, що відновлення буде нерівномірним і вразливим до нових спадів до тих пір, поки більша частина населення світу не буде вакцинована.

Експерти організації також припускають, що деякі обмеження на мобільність і різні активності людей, можливо, все ще необхідно зберігати. Особливо це стосується міжнародних поїздок.

Також зазначається, що різні темпи відновлення в різних країнах обумовлені як стратегією суспільної охорони здоров'я, так і швидкістю вакцинації, фінансовою підтримкою і ступенем важливості для економіки сильно постраждали від карантину секторів, таких як туризм.

За даними ОЕСР Південна Корея і США вже повернулися до допандемічного рівня доходів, а країнам Європи знадобиться на це ще рік. Відзначається, що для Мексики і ПАР цей процес може зайняти ще від трьох до п'яти років.

ОЕСР прогнозує зростання економіки США в 2021 році на 6,9% і на 3,6% у 2022-му. Економіка єврозони, за прогнозами організації виросте відповідно на 4,3% і 4,4%.

Тим часом підйом ВВП Китаю в поточному році оцінюється в 8,5%, у 2022 році - 5,8%.

Раніше МВФ заявляли, що масова вакцинація населення є найшвидшим способом відновлення економіки.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X