У МВФ попереджають, що перспективи світової економіки стають «похмурішими»

14 листопада 2022, 11:39
У МВФ погіршили свої прогнози щодо світової економіки (Фото:REUTERS/Yuri Gripas/File Photo)

У МВФ погіршили свої прогнози щодо світової економіки (Фото:REUTERS/Yuri Gripas/File Photo)

У МВФ заявили про похмуріші перспективи світової економіки, особливо в Європі.

У МВФ заявили, що перспективи світової економіки ще похмуріші, ніж прогнозувалося минулого місяця, передає Reuters з посиланням на заяву Фонду.

У разі погіршення прогнозу у Фонді послалися на неухильне погіршення показників опитувань менеджерів із закупівель в останні місяці.

Відео дня

У більш похмурому прогнозі МВФ звинувачує посилення грошово-кредитної політики, викликане стійко високою інфляцією на широкій основі, слабкими темпами зростання в Китаї, а також перебоями з постачанням і відсутністю продовольчої безпеки, викликаними вторгненням Росії в Україну.

У блозі, підготовленому до саміту лідерів G20 в Індонезії, МВФ заявив, що нещодавні високочастотні індикатори «підтверджують, що перспективи похмуріші», особливо в Європі.

Нещодавні індекси менеджерів із закупівель, які вимірюють активність у виробництві та сфері послуг, сигналізують про слабкість у більшості найбільших економік G20, при цьому економічна активність має знизитися, а інфляція залишається незмінно високою.

Зазначається, що загострення енергетичної кризи в Європі завдасть серйозних збитків економічному зростанню та підвищить інфляцію.

Тривала висока інфляція може призвести до більш значного, ніж очікувалося, підвищення процентних ставок та подальшого посилення світових фінансових умов.

Це, своєю чергою, створило "розростання ризиків кризи суверенного боргу для вразливих економік", заявив МВФ.

Раніше глава МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що світова економіка перебуває на піку глобальної інфляції.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X