Світова економіка довго буде боротися з наслідками пандемії коронавірусу — генсек ОЕСР

23 березня 2020, 16:27

Світовій економіці знадобляться роки, щоб оправитися від наслідків пандемії коронавірусу.

Про це Хосе Анхель Гурріа, генеральний секретар Організації економічного співробітництва і розвитку, сказав в інтерв'ю BBC.

На його думку, вважати, що країни швидко оговтаються - це «видавати бажане за дійсне». Прогноз, що зростання світового ВВП в 2020 році сповільниться до 1,5% Гурріа вважає занадто оптимістичними.

Відео дня

«Навіть якщо загальносвітової рецесії не буде, ми отримаємо або нульовий, або негативний ріст у багатьох країнах світу, включаючи найбільші. Через це загальносвітове зростання не тільки буде низьким в цьому році, але і буде довго відновлюватися», - сказав Гурріа.

Він додав, що економічна невизначеність, викликана спалахом вірусу, призвела до економічного шоку, який сильнішій, ніж після терористичних атак 11 вересня або в період фінансової кризи 2008 року.

«Ми не знаємо, скільки грошей потрібно на боротьбу з безробіттям - тому що нам невідомо, скільки людей втратять роботу. І ми не знаємо, скільки буде потрібно для реанімації сотень тисяч середніх і дрібних підприємств, які вже постраждали», - заявив Гурріа.

Раніше економісти інвестбанків Goldman Sachs і Morgan Stanley заявили, що пандемія коронавірусу спровокувала світову рецесію. Економісти Morgan Stanley тепер вважають рецесію в світовій економіці «базовим сценарієм». Вони прогнозують, що в цьому році її зростання сповільниться до 0,9%. У Goldman Sachs прогнозують, що зростання складе 1,25%.

Показати ще новини
Радіо NV
X