«Гірше, ніж у 2009 році». Глава МВФ оголосила про початок глобальної рецесії

27 березня 2020, 18:52

Світова економіка вже знаходиться в стані рецесії, за підсумками року її обсяг скоротиться, заявила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва.

Світова економіка увійшла в рецесію, яка може виявитися гіршою, ніж у 2009 році. Про це у відеозверненні заявила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва.

«Зараз всім ясно, що ми увійшли в рецесію… Ми прогнозуємо відновлення у 2021 році, значне відновлення, але тільки якщо нам вдасться впоратися з вірусом по всьому світу і запобігти проблемі з ліквідністю», — сказала вона.

Відео дня

«Основне занепокоєння з приводу довгострокового впливу раптової зупинки світової економіки — це ризик хвилі банкрутств і звільнень, які не тільки можуть підірвати відновлення, але і можуть зруйнувати структуру наших суспільств», — сказала Георгієва.

Вона також зазначила «надзвичайний сплеск запитів на надзвичайне фінансування МВФ — близько 80 країн подали заявки, і, швидше за все, вони надійдуть ще».

«Зазвичай у нас ніколи не буває більше кількох запитів одночасно», — додала Георгієва.

Раніше глава МВФ заявляла про значний прогрес у переговорах про нову програму розширеного фінансування для України. В офіційній заяві, розміщеній на сайті МВФ, для прискорення переговорів України пропонують виконати дві умови: прийняти анти-Коломойський закон і земельну реформу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X