Світло в кінці тунелю: 50% іноземних компаній планують збільшувати інвестиції в бізнес у 2017 році

14 вересня 2016, 16:15
Три четверті іноземних інвесторів побачили позитивні зміни на українському ринку, половина планує збільшувати свої інвестиції у 2017-2018 роках

Такі дані випливають із опитування директорів 117 ключових компаній із іноземним капіталом, яке у серпні-вересні 2016-го проводили спільно Європейська Бізнес Асоціаціям (ЄБА) та компанія Dragon Capital.

Відео дня

«Результати цьогорічного дослідження доводять, що бізнес наразі відчуває себе більш впевнено, аніж в аналогічний період минулого року. Ми бачимо, що більшість керівників компаній-членів Асоціації продемонстрували доволі оптимістичні настрої щодо динаміки зростання та розвитку своїх бізнесів та з певною надією дивляться у майбутнє», – коментує виконавчий директор ЄБА Анна Дерев’янко.

Наприклад, інвестори не бачать причин для подальшого знецінення гривні, у свої бюджети на наступний рік інвестори переважно закладають курс ₴27-28 за долар США.

«У порівнянні із поточним роком, буде незначна девальвація, але вже зараз ми бачимо, що компанії не бачать підстав для подальшої суттєвої ситуації, коли вони могли закладати курс ₴40/$1», – продовжує Дерев’янко.

Згідно опитування, 74% респондентів підтвердили, що очікують на позитивну динаміку зростання бізнесу у 2017 році. «Більшість компаній очікують зростання виручки на ріні 10-30% протягом наступного року, порівняно із 10% у поточному році. Також збільшився оптимізм, який стосується створення робочих місць», – каже виконавчий директор Dragon Capital Томаш Фіала.

Майже половина 45% керівників планують збільшення штату співробітників, і лише 9% ще говорять про подальшу оптимізацію чисельності персоналу. Окрім того, 41% респондентів навіть запланували зростання рівня оплати праці наявних працівників на 10-20%.

Від так, близько 50% опитаних планують вкладати інвестиції в бізнес. «В когось це 2 млн, в когось – сотні мільйонів, але це вже краща динаміка, ніж була минулого року. Вони розуміють реальні перспективи ринку, вони бачать угоду про асоціацію з ЄС, вони розуміють, що без хабарів в Україні можливо робити бізнес і що в тут є дешева робоча сила», – каже Дерев’янко.

Мова йде переважно про сектори, що потребують великої дешевої робочої сили. Так, за інформацією Кшиштофа Сідлєцкі, президента ЄБА та голови фармкомпанії Astellas Pharma Europe, на сьогодні оплата години роботи в Україні складає $1,2, тоді як вже у Китаї за годину роботи платять $2,1.

«Зараз будь-який інвестор в Україні зважаючи, що вартість години робочої сили складає $1 долар, тоді як у Польщі $10, починає думати чи не перенести виробництво до України, – каже Тарас Лукачук, регіональний президент Jacobs Ukraine. – Нам потрібен рік стабільності і покращення в економіці, і тоді частина наглядових рад прийме позитивне рішення, і це буде ціла хвиля інвесторів».

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

На його думку, у наступному році ми вже не спостерігатимемо такого притоку інвестицій до банківського сектору, який був у 2016 році. В першу чергу, кошти попливуть у споживчий сектор: продукти харчування, електроніка, автоіндустрія.

Як і раніше, перешкодами для притоку інвестицій інвестори називають прояви корупції в усіх гілках влади, та відсутність справедливості у судах та при взаємодії із правоохоронними органами. Високими лишаються ризики ескалації військового конфлікту та фінансової дестабілізації.

«Ризики у нашій країні зменшилися й інвестори сподіваються, що найгірше позаду. Якщо продовжувати боротьбу із корупцією і провести судову реформу – це посприяє як притоку зовнішніх і внутрішніх інвесторів, так і призведе до росту економіки і створенню нових робочих місць», – впевнений Фіала.

Показати ще новини
Радіо NV
X