Суркіси подали до суду на Мінфін та НБУ за зловживання владою

9 червня 2017, 13:00
Прокуратура м. Києва здійснює досудове розслідування в кримінальному провадженні за ознаками кримінального зловживання владою або службовим становищем та невиконання судового рішення

Про це йдеться в ухвалі Печерського райсуду, повідомляє портал Finbalance .

Згідно з документом, досліджуються обставини невиконання службовими особами Міністерства фінансів, НБУ та Приватбанку ухвали Печерського райсуду від 9 лютого 2017, яким він задовольнив клопотання компаній, пов’язанних із Суркісами.

Відео дня

Мова йде про забезпечення їхнього позову до Приватбанку та його кіпрської філії, які суд зобов'язав нарахувати та виплатити відсотки за депозитними рахунками цих осіб, а також виплатити кошти, розміщені на рахунках цих компаній.

Окружний адмінсуд м. Києва розглядає позов згаданих компаній до НБУ і Фонду гарантування про визнання протиправною заборону видаткових операцій з рахунків пов`язаних осіб.

17 травня Госпсуд м. Києва повернув Мінфіну без розгляду його позов до компаній, які пов’язували з Суркісами – Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP і Фонду гарантування про визнання припиненими депозитних договорів цих 6 компаній з Приватбанком.

За неофіційними даними джерел газети Дзеркало тижня. Україна, під час націоналізації Приватбанку Суркіси могли втратити близько $300 млн.

17 травня Окружний адмінсуд м. Києва задовольнив позов братів Суркісів та їхніх родичів і скасував рішення НБУ про визнання їх пов’язаними з Приватбанком особами і визнав нечинною примусову конвертацію їхніх коштів в акції Приватбанку під час націоналізації. Суд також постановив стягнути з Приватбанку на їхню користь близько 1,1 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X