Суд зобов'язав НАБУ провести розслідування щодо Гонтарєвої

1 лютого 2017, 08:06
Солом'янський районний суд Києва 31 січня зобов'язав Національне антикорупційне бюро України розпочати кримінальне провадження за підозрою у скоєнні главою НБУ Валерією Гонтарєвої кримінальних правопорушень, передбачених ст. 364 та ст. 191 КК, у зв'язку з видачею Приватбанку рефінансування на 15 млрд грн

Як пише finclub, суд у рамках розгляду справи № 760/1567/17 зобов'язав НАБУ провести відповідне розслідування, повідомив партнер компанії Кравець та партнери Ростислав Кравець.

Відео дня

"Ми подали заяву (на Гонтареву – ред.) в НАБУ, яке його не зареєструвало в Єдиному реєстрі досудових розслідувань. Тому ми подали заяву в суд за невнесенням до ЄРДР. Суд задовольнив нашу скаргу на бездіяльність слідчого, зобов'язав НАБУ внести заяву до ЄРДР та почати досудове розслідування", - заявив адвокат.

Ухвала суду не підлягає апеляційному оскарженню. "Суддя виготовить повний текст, відправить його в НАБУ, НАБУ буде зобов'язане його зареєструвати та почати досудове розслідування", - сказав він.

Згідно із заявою Ростислава Кравця, яке він направляв у НАБУ (копією володіє видання), він просив правоохоронців "внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення главою НБУ Гонтарєвої В. А. кримінальних правопорушень, передбачених ст. 364 та ст. 191 Кримінального кодексу або іншими статтями Кримінального кодексу, які передбачають відповідальність за вчинені дії, і негайно розпочати досудове розслідування".

У заяві на ім'я НАБУ говориться, що Нацбанк 20 грудня надав ПАТ КБ Приватбанк кредит рефінансування на 15 млрд грн за ставкою 16% на період до 30 грудня 2016 року. "Таким чином, у період, коли у ПАТ КБ Приватбанк введена тимчасова адміністрація та регулювання діяльності банку здійснюється ФГВФО, НБУ надає банку кредит рефінансування на строк 10 днів", - йдеться в заяві Ростислава Кравця.

Адвокат посилається на пункт 7 Положення "Про застосування НБУ стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи", згідно з яким НБУ може підтримати ліквідність банку шляхом проведення операцій рефінансування або операцій прямого репо тільки, якщо "за всіма кредитами, наданими НБУ та операціями прямого репо, немає простроченої заборгованості та несплаченої пені". У той же час, Гонтарєва 19 грудня заявила, що "прострочена заборгованість Приватбанку перед регулятором за стабілізаційними кредитами становила 14 млрд грн із загальної заборгованості 19 млрд грн".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X