Суд заборонив передавати персональні дані споживачів газу

5 грудня 2018, 08:58
290
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Суд заборонив передавати персональні дані споживачів газу  - фото

Мінфіну перекрили доступ до даних побутових споживачів газу

Окружний адміністративний суд Києва призупинив дію окремих пунктів постанови Кабміну, які передбачали передачу облгазами Міністерству фінансів персональних даних споживачів газу без їхньої письмової згоди.

Рішення було ухвалено 30 листопада, заявили в прес-службі Регіональної газової компанії (РГК).

Позивач оскаржував частини постанови Кабміну Про затвердження Положення про покладання спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення громадських інтересів у процесі функціонування ринку природного газу №867 від 19 жовтня 2018 року.

Положеннями передбачалася передача Мінфіну від обслуговуючих газових компаній особистих даних споживачів без надання їхньої згоди.

"В цьому процесі не оскаржуються ті частини постанови, що стосуються ціни на газ і не зачіпають домовленостей з МВФ", - заявили в РГК.

Як свідчить ухвала, на думку суддів, Кабмін не зміг спростувати порушення Конституції України та Конвенції про захист прав людини та основних свобод.

Раніше 11 жовтня 2018 році Конституційний суд заборонив Мінфіну отримувати персональні дані громадян для проведення верифікації субсидій.


ПСО (Public Service Obligation) - це спеціальні зобов'язання з продажу газу для потреб населення за пільговою ціною, покладаються урядом на Нафтогаз України.


РГК - консалтингова компанія, яка в інтересах Group DF Дмитра Фірташа управляє 22 обл- і міськгазами. Крім ринку поставки газу Group DF Фірташа контролює більшу частку ринку розподілу газу, який є природною монополією (тобто таким, створення конкуренції на якому не є економічно доцільним).

Діалоги про бізнес

23 травня, в Києві, відомі підприємці Сергій Тігіпко, Петро Чернишов, Ігорь Смілянський і Дмитро Шимків стануть спікерами лекції НВ «Діалоги про бізнес: як досягти успіху в епоху змін».

Докладніше про подію

Вибір редакції

Економіка

Сьогодні, 21:49

thumb img
Адвокат Коломойського Богдан прокоментував своє призначення главою адміністрації Зеленського
Фінанси

Сьогодні, 10:50

thumb img
Як курс гривні відреагував на передачу влади від Порошенка до Зеленському
Фінанси

Сьогодні, 18:35

thumb img
Коломойський остаточно програв суди Нацбанку по заставному майну на 2,6 млрд грн

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua