Суд визнав законність ліквідації банку Хрещатик

23 квітня 2018, 14:39

Окружний адміністративний суд Києва повністю відмовив у задоволенні позову кредитора банку Хрещатик компанії Агрофірма П'ятихатська до Національного банку України (НБУ).

Про це повідомили у прес-службі регулятора.

Також йдеться про те, що приймаючи судове рішення про відмову у задоволенні позову, суд використав правову позицію Верховного Суду, викладену в ухвалах від 24 жовтня 2017 року щодо оскарження виведення з ринку Укрінбанку та АКБ Капітал, де позивачами є особи, які охоплюються наглядовою діяльністю Нацбанку

Відео дня

"З огляду на те, що компанія Агрофірма П'ятихатська також не є особою, яка охоплюється наглядовою діяльністю НБУ, суд дійшов висновку, що позивач не має ніякого права оскаржувати рішення банківського регулятора", - додали в регуляторі.

Зазначається, що Агрофірма П'ятихатська в серпні 2017 року звернулася з позовом до регулятора з вимогою визнати протиправним і скасувати рішення правління НБУ про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку Хрещатик.


Банк Хрещатик було віднесено до категорії неплатоспроможних 5 квітня 2016 року, а 2 червня 2016 року за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб НБУ прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації цього банку.

Головною причиною віднесення банку до категорії неплатоспроможних було невиконання задекларованих заходів щодо поліпшення його ліквідності та відсутність достатніх дій з боку власників банку для запобігання його неплатоспроможності.


Нагадаємо, в квітні 2016 року банку Хрещатик дали місяць, щоб знайти собі інвестора, інакше його ліквідують.

28 лютого 2017 року Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправною бездіяльність НБУ щодо вжиття належних заходів щодо забезпечення захисту законних інтересів вкладників і кредиторів банку Хрещатик.

У липні Вищий адміністративний суд України підтримав судові рішення попередніх інстанцій про незаконну неплатоспроможність банку Хрещатик, які призвели до його ліквідації. Нацбанк подав касаційну скаргу.

20 грудня 2017 року НБУ отримав ухвалу Вищого адміністративного суду від 7 грудня 2017 року, яким касаційна скарга регулятора була залишена без задоволення, а судові рішення попередніх інстанцій - без змін. Тоді НБУ звернувся до Верховного Суду (ВСУ).

У березні 2018 року, ВСУ підтвердив незаконність рішення НБУ про віднесення банку Хрещатик до категорії неплатоспроможних.

Показати ще новини
Радіо NV
X