Суд відмовив в арешті рахунків скандальної енергетичної компанії

3 березня 2016, 10:16
Київський господарський суд відмовився накласти арешт на кошти компанії Енергомережа у сумі 38,823 млн грн, які розміщені на рахунках Ощадбанку

Про це йдеться в ухвалі суду в єдиному державному реєстрі судових рішень.

Позивачем у справі було Національне антикорупційне бюро. Відповідачами - ВАТ Запоріжжяобленерго, ТОВ Запорізький титано-магнієвий комбінат та ПрАТ ХК Енергомережа.

Відео дня

"В обґрунтування заяви НАБУ зазначало, що у випадку визнання судом недійсним договору про відступлення права вимоги у Енергомережі виникне обов'язок з повернення 38,823 млн гривень, які в подальшому мають бути зараховані на рахунок Запоріжжяобленерго із спеціальним режимом використання як оплата за поставлену електричну енергію", - йдеться в ухвалі.

Крім того, Національне антикорупційне бюро вимагало стягнути з зазначених компаній 137,961 тисяч гривен.

Суд відмовився накласти арешт на рахунки Енергомережі у сумі 38,823 млн гривень та стягнути з компанії 137,961 тисяч гривень. Розгляд справи відкладений.

Раніше НАБУ подало до суду 4 позовних заяви про визнання недійсними договорів відступлення права вимоги між Запоріжжяобленерго, в якому державі належить більше 60% акцій, і приватною компанією Енергомережа.

Головою правління ПрАТ Енергомережа є Дмитро Крючков. Його неофіційно пов’язують з віце-президентом УЄФА Григорієм Суркісом.

За даними нардепа від БПП Сергія Лещенка, призначення в енергокомпаніях, якими управляють Суркіси, лобіює заступник голови фракції ББП Ігор Кононенко, давній бізнес-партнер Петра Порошенка.

У липні 2015 року МВС порушило кримінальне провадження по цим оборудкам Запоріжжяобленерго.

Показати ще новини
Радіо NV
X