Суд у вівторок розгляне позов Росії до України на $3 млрд

16 січня 2017, 16:52
Високий суд Англії приступить до розгляду позову Російської Федерації (РФ) до України з єврооблігаційного боргу на $3 млрд 17 січня о 10:30 за лондонським часом (12:30 за Києвом)

Відповідна повістка дня оприлюднена на веб-сайті суду, передає Інтерфакс-Україна.

За даними суду, засідання триватиме весь день.

Нагадаємо, що в жовтні 2015 року після переговорів, що тривали близько півроку, власники 13 з 14 випусків єврооблігацій України на загальну суму $14,36 млрд і €600 млн підтримали їх реструктуризацію. Вона передбачає обмін 80% суми на нові єврооблігації з пролонгацією терміну погашення на чотири роки, 20% - на державні дерівативи, виплати за яким 2021-2040 рр. будуть залежати від темпів зростання ВВП країни.

Відео дня

Згоди не було отримано лише з євробондів на $3 млрд з терміном погашення 20 грудня 2015 року, викупленими Росією на кошти Фонду національного добробуту в кінці 2013 року. РФ відмовилася обговорювати реструктуризацію на загальних умовах, наполягаючи на суверенний, а не комерційний характер боргу.

МВФ визнав суверенний характер боргу, але зберіг можливість продовження фінансування України, незважаючи на дефолт по цьому боргу.

У грудні 2015 року український уряд запровадив мораторій на виплату боргу за вказаними єврооблігаціями. Врешті 17 лютого 2016 року трасті - The Law Debenture Trust Corporation PLC, що діє за вказівкою Російської Федерації - подала до Високого суду Англії позов про стягнення заборгованості з України. Інтереси позивача в суді представляє міжнародна юридична компанія Norton Rose Fulbright.

Мінфін України у цьому провадженні привернув Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan - провідну міжнародну юридичну фірму, що спеціалізується на представництві в судах. У своїх запереченнях українська сторона вказала, що договір про запозичення, укладений в грудні 2013 року, є недійсним і не підлягає примусовому виконанню з ряду причин. Серед них: порушення внутрішнього законодавства і встановлених українськими нормативними актами процедур при випуску єврооблігацій на $3 млрд, які в подальшому були викуплені Росією на кошти Фонду національного добробуту (ФНБ), а також тиск з боку РФ протягом всього 2013 року з метою не допустити укладення Україною Угоди про асоціацію з ЄС.

У запереченні також наводяться докази військового вторгнення Росії на територію Автономної Республіки Крим та подальшої незаконної анексії півострова. Окремо перераховані дії РФ, спрямовані на дестабілізацію ситуації на сході України, факти підтримки в цьому регіоні сепаратистських осіб і військових дій.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X