Суд у Нью-Йорку дозволив Нафтогазу отримати інформацію про активи Газпрому для стягнення $2,6 млрд

13 грудня 2018, 16:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Суд у Нью-Йорку дозволив Нафтогазу отримати інформацію про активи Газпрому для стягнення $2,6 млрд - фото

Фото: Наталія Кравчук / НВ

Нафтогаз відправить повістки для отримання інформації про активи Газпрому у найближчі дні

Федеральний суд США у Нью-Йорку задовольнив вимоги Нафтогазу щодо отримання інформації про активи ПАТ Газпром у Європі з метою забезпечити примусове виконання арбітражного рішення щодо виплати Газпромом $2,6 млрд.

Як повідомляється на сайті НАК Нафтогаз, позови з вимогою зобов’язати п’ять зареєстрованих у США компаній розкрити інформацію про активи Газпрому в Європі українська компанія подала 6 грудня до федеральних судів Нью-Йорка та Техасу.

Серед цих компаній:

- GLAS Americas LLC - фінансова компанія, яка, імовірно, володіє інформацією про місцезнаходження акцій швейцарської компанії Nord Stream 2 AG, яка повністю належить Газпрому. Ця інформація необхідна, щоб подати у Швейцарії позов щодо арешту акцій Nord Stream 2 AG.

- Deutsche Bank Trust Company Americas - американський банк-кореспондент московського Газпромбанку, в якому Газпром має рахунок. Газпромбанк має швейцарську афілійовану компанію Gazprombank (Switzerland) Ltd. Deutsche Bank може повідомити інформацію про операції Газпрому з Gazprombank (Switzerland) Ltd., включно з номерами рахунків, щоб подати у Швейцарії позов щодо арешту коштів на цих рахунках.

- Bank of New York Mellon - банк, який управляє газпромівською програмою АДР і, ймовірно, володіє інформацією про останні операції Газпрому з акціями його голландських дочірніх компаній. Ця інформація потрібна, щоб подати у Нідерландах позов проти Газпрому про стягнення збитків, заподіяних протиправним виведенням активів із власності Газпрому. Bank of New York також може мати інформацію про місцезнаходження акцій Північного потоку 2 та дані про банківські рахунки Газпрому у Швейцарії. Ця інформація потрібна для підготовки позовів щодо арешту активів у Швейцарії.

Вимоги Нафтогазу щодо отримання інформації від GLAS Americas, Deutsche Bank Trust Company Americas та Bank of New York вже задоволені. Нафтогаз направить цим компаніям відповідні повістки найближчим часом.

Нафтогаз також подав позови щодо DeGolyer & MacNaughton та Gazprom Marketing & Trading USA Inc.

- DeGolyer & MacNaughton - нафтогазова консультаційна компанія, що надає Газпрому послуги з аудиту запасів нафти і газу і може володіти інформацією про проекти Газпрому в галузі видобування нафти та газу, корпоративну структуру цих проектів та плани щодо зміни структури власності в цих проектах. Ця інформація потрібна, щоб подати у Нідерландах позов про стягнення збитків, заподіяних протиправним виведенням активів із власності Газпрому.

- Gazprom Marketing & Trading USA Inc. - компанія, якою опосередковано володіє Газпром, і яка може володіти інформацією про останні операції Газпрому щодо передачі акцій його голландських дочірніх компаній, про банківські рахунки Газпрому у Швейцарії та місцезнаходження акцій Північного потоку 2, які належать Газпрому. Ця інформація потрібна для підготовки вищезгаданих позовів у Нідерландах та Швейцарії.

Нагадаємо, 12 грудня виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко повідомив, що суд у Нью-Йорку погодився з вимогами НАК Нафтогаз України щодо Газпрому. Він пообіцяв, що деталі рішення нью-йоркського суду будуть розкриті пізніши. Водночас Вітренко додав, що рішення Федерального суду США в Техасі ще не оголошене.

Стокгольмський арбітраж присудив виплату Газпромом Нафтогазу України штрафу в розмірі 4,7 млрд доларів за транзитним контрактом. Газпром направив до апеляційного суду округу Свеа заяву про повне скасування рішення.

За підсумками двох арбітражних спорів між компаніями на поставку й транзит газу Газпром зобов'язаний виплатити НАК 2,56 млрд доларів.

Журнал НВ (№ 21)

Парламентскі списки

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення

Читати журнал

Вибір редакції

Економіка

Вчора, 09:45

thumb img
Після серіалу на HBO. Хто заробить на зростанні туристичного потоку в Чорнобиль
Економіка

15 червня, 09:30

thumb img
Гроші тижня: єврооблігації України, Роттердам-, купівля каналу ZIK соратником Медведчука, піруети Баришівського райсуду і знову газ
Економіка

Вчора, 09:00

thumb img
Прощавай, Росіє. Чому Польща стала головним торговим партнером України і що купує західний сусід

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua