Суд Лондона відхилив аргументи України у позові Росії на $3 мільярди

29 березня 2017, 12:29
Високий суд Лондона у середу, 29 березня, схвалив прискорений розгляд позову РФ до України про євробонди на $3 млрд

Про це йдеться в рішенні суду, передає Інтерфакс-Україна.

Суддя відкинув всі аргументи української сторони, в тому числі зняв з РФ звинувачення у політичному тиску на Україну.

Відео дня

Київ має намір оскаржувати рішення Високого суду Лондона. Суд дав дозвіл на подачу апеляції.

Бонди України дешевшають після рішення суду, повідомляє Bloomberg.

Високий суд Лондона 19 січня завершив перші слухання за позовом до України компанії The Law Debenture Trust Corporation, яка представляє в якості довірителя інтереси Росії як єдиного власника єврооблігацій України на суму $3 млрд, за якими емітент знаходиться в дефолт вже більше року. Слухання були присвячені вивченню клопотання російської сторони про розгляд позову в прискореному порядку. Суд вислухав позиції сторін і пішов для прийняття рішення, чи розглядати позов в прискореному порядку (передбачає презентацію позицій сторін, після чого суддя виносить рішення на основі дослідження фактів - кредитної документації) або йти по шляху класичного судового процесу. У середу, 29 березня, суддя оголосив свій вердикт.

Україна в грудні 2015 року допустила дефолт по євробондам, викуплених Росією в грудні 2013 року на кошти Фонду національного добробуту ($3 млрд - сам випуск та $75 млн - останній купонний платіж). Київ пропонував Москві реструктуризацію боргу на загальних з комерційними кредиторами умовах, Росія цей варіант обговорювати відмовилася, наполягаючи на суверенній характер заборгованості. Борг повинен був бути погашений до 1 січня 2016 року. Однак в грудні 2015 року Україна ввела мораторій на обслуговування цієї заборгованості і до 1 січня 2016 роки не здійснила платіж на загальну суму $3,075 млрд у рахунок погашення та обслуговування належних Росії єврооблігацій.

Після цього, 17 лютого 2016 року, Мінфін РФ подав до Високого суду Лондона позов про стягнення заборгованості з України. Інтереси Росії в суді представляє міжнародна юридична компанія Cleary Gottlieb Steen & Hamilton, яка консультує РФ протягом декількох років.

Україна 27 травня подала до Високого суду Англії заперечення проти позову, в яких вона вказувала, що договір про запозичення, укладений в грудні 2013 року, є недійсним і не підлягає примусовому виконанню після ряду причин, серед яких порушення внутрішнього законодавства і встановлених українськими нормативними актами процедур при випуску єврооблігацій на $3 млрд, а також "тиск з боку РФ протягом всього 2013 року з метою не допустити укладення Україною угоди про асоціацію з ЄС".

Незабаром, 28 липня, Росія подала до Високого суду Лондона клопотання про винесення рішення щодо облігацій України, що належать РФ, в прискореному порядку. Клопотання від імені РФ подала незалежна компанія The Law Debenture Corporation, що представляє в якості довірителя (трасти) інтереси Російської Федерації як єдиного власника облігацій України на $3 млрд.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

За правилами цивільного судочинства Англії, клопотання направлено на винесення судового рішення без проведення повномасштабного судового розгляду за позовом на тій підставі, що в України відсутні реальні шанси оскаржити вимогу трасти про виплату боргу за облігаціями.

Показати ще новини
Радіо NV
X