Суд конфіскував нафтопродукти Курченка на 800 млн грн

13 листопада 2017, 17:50
На Одещині на користь держави конфісковано близько 100 тис тонн нафтопродуктів вартістю понад 800 млн грн у рамках розслідування злочинної схеми Сергія Курченка

Про це повідомила прес-секретар Генеральної прокуратури України Лариса Сарган.

За словами Сарган, за рішенням суду застосовано процедуру спеціальної конфіскації.

Відео дня

"Враховуючи, що під час розслідування судом надано дозвіл на реалізацію арештованого палива, вироком суду застосовано спецконфіскацію щодо всіх цих нафтопродуктів або коштів, отриманих від їх реалізації, у тому числі нарахованих на них відсотків", - написала вона на своїй сторінці в Facebook.

Вказане паливо надійшло на територію України "для реалізації злочинною організацією під керівництвом Сергія Курченка без сплати митних платежів", сказано в повідомленні ГПУ. Частина конфіскованого палива перебуває на нафтобазах.

Крім того, від реалізації частини нафтопродуктів до бюджету у вигляді податків вже сплачено 300 млн грн, на рахунках банківських установ перебуває більш ніж 100 млн грн, на які нараховано понад 13 млн грн відсотків.


Нагадаємо, що Сергій Курченко фігурує в кримінальному провадженні як керівник злочинної організації, яка протягом 2010 – початку 2014 рр. вчинила тяжкі та особливо тяжкі злочини у сфері господарських операцій зі скрапленим газом. Зокрема, у зазначений період Курченко організував вчинення очолюваним ним ОЗУ незаконного заволодіння видобутого ПАТ Укргазвидобування, ПАТ Укрнафта і скрапленого газу, що належить державі, на загальну суму 2,2 млрд грн шляхом його протиправного придбання на спеціалізованих аукціонах за цінами значно нижче ринкових, нібито для потреб населення. У той же час, фактично скраплений газ членами злочинного угруповання надалі реалізовувався підконтрольними Курченко суб'єктами за ринковими цінами на території України.

З березня 2014 року Курченко знаходиться в міжнародному розшуку.

2 лютого стало відомо, що прокуратура Одеської області спільно з поліцією і СБУ в рамках розслідування "справи Курченко" встановила факт використання Одеського нафтопереробного заводу (ОНПЗ) для ухилення від податків в особливо великих розмірах: на ОНПЗ було поставлено для переробки нібито з метою подальшого реекспорту 800 тис. тонн нафтопродуктів. Однак фактично нафтопродукти не реекспортувалися, а залишалися в Україні. В результаті з 2012 по 2014 рр. державі був нанесений збиток у сумі 1,2 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X