Суд дозволив НАБУ провести виїмку документів на заводі Порошенка

2 листопада 2017, 21:12
Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) розслідують закупівлю бронемашин Тритон за завищеними цінами у заводу, який належить президенту Петру Порошенку і народному депутату Ігорю Кононенку. В рамках цієї справи суд дозволив правоохоронцям отримати тимчасовий доступ до документів Заводу Кузня на Рибальському (раніше - Ленінська Кузня)

Про це йдеться в ухвалі Солом'янського районного суду Києва від 18 жовтня, оприлюдненому в Держреєстрі судових рішень, передає Ліга.net.

За даними слідства, Військова частина 1498 в листопаді 2015 року підписала два договори з заводом на загальну суму 59,5 млн грн. В рамках договору в грудні 2015 року та березні 2016 року Заводу Кузня на Рибальському передав 4 бронемашини Тритон.

Відео дня

У матеріалах суду зазначається, що розпорядженням Кабміну №439 від 14 травня 2015 року було передбачено закупівлю Харківським прикордонним загоном 34 одиниць "бойових дистанційних модулів" загальною вартістю 161,5 млн грн. "Тобто, вартість одного бойового дистанційного модуля повинна була складати 4,75 млн гривень. Однак, фактично вартість однієї одиниці закупленого Державною прикордонною службою Тритон-0103 склала 14,876 млн грн", - йдеться в судовому рішенні.

Також, аудитом встановлено, що прийняття рішення керівництвом ДПтС України із закупівлі зазначеної спеціальної техніки до введення її в експлуатацію є порушенням постанови Кабінету міністрів від 25 лютого 2015 року №345, яким затверджується порядок поставки озброєння, військової і спеціальної техніки.

Все це, як зазначено в рішенні суду, призвело до того, що за рахунок бюджетних коштів було придбано недосконала спеціальна техніка, яка в момент придбання не могла в повному обсязі виконувати функції і завдання, на які розраховувала Державна прикордонна служба під час її закупівлі.

"Отримана за рахунок бюджетних коштів ДПС України у Заводу Кузня на Рибальському спеціальна техніка в кількості 4 одиниці... фактично в 2016 році підрозділами державної прикордонної служби за цільовим призначенням не використовувалася", - йдеться в судовому рішенні.

Суд частково задовольнив вимоги НАБУ і надав детективам доступ до ряду технічної та конструкторської документації.


Найбільший акціонер Заводу Кузня на Рибальському - фонд Прайм Ессетс Капітал Петра Порошенка з пакетом 82,5% акцій. Ще 11,5% акцій підприємства належить фонду ВІК Ігоря Кононенко.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X