Суд Англії відклав рішення щодо апеляції України про "борг Януковича" перед РФ

26 січня 2018, 19:03

Апеляційний суд Англії відклав на пізніший термін винесення рішення щодо апеляційної скарги України на попереднє рішення на користь Росії у справі так званого "боргу Януковича".

Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів України після завершення сьогоднішніх слухань.

У відомстві зазначили, що сьогодні суд завершив слухання апеляційної скарги, поданої Україною на рішення, винесене у березні 2017 року у порядку спрощеного провадження англійським Високим судом на користь Росії у судовому процесі стосовно єврооблігацій на суму $3 млрд, "які нібито були випущені Україною у грудні 2013 року".

Відео дня

Упродовж 5 днів, поки тривало засідання, команда юридичних радників України "привела вагомі правові аргументи" для розгляду суддівською колегією у складі трьох висококваліфікованих та досвідчених Суддів Апеляційного суду.

"Про результати апеляційного розгляду буде повідомлено після оголошення Апеляційним судом Англії свого рішення", - йдеться в повідомленні на сайті відомства.

Мінфін підкреслює: Україна довіряє англійському судочинству та, як і раніше, впевнена у досягненні позитивного результату судового процесу.

Нагадаємо, що у грудні 2013 року уряд Миколи Азарова отримав кредит у межах домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і екс-президентом Віктором Януковичем. Запозичення було видано у вигляді викупу євробондів України на $3 млрд на Ірландській фондовій біржі.

У 2015 році російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, вимагаючи від Києва його повернення. Українська влада відмовлялася визнавати борг офіційним і наполягала на його комерційній основі.

У свою чергу МВФ визнав борг перед Росією офіційним, але заявив, що кредитування України продовжиться, навіть якщо буде оголошено дефолт.

30 грудня 2015 року Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про запровадження мораторію на виплату боргу РФ.

Високий суд Лондона 29 травня 2017 року схвалив прискорений розгляд позову РФ до України про євробонди на $3 млрд.

Як відомо, англійський суд у Лондоні не підтримав позицію України, хоча визнав її сильною, щодо боргу на $3 млрд і дозволив подати апеляцію.

Наприкінці жовтня заступник міністра фінансів РФ Сергій Сторчак заявив, що Росія обговорює з Україною позасудове врегулювання боргу за євробондами на $3 млрд через посередників.

7 листопада стало відомо, що Україна виплатила Росії 1,1 млн фунтів витрат за суд щодо "боргу Януковича".

Показати ще новини
Радіо НВ
X