У Мінсоцполітики пояснили зменшення субсидій у лютому

16 березня 2021, 14:10

У Мінсоцполітики пояснили, що зменшення середнього розміру субсидій в лютому пов’язане з державним регулюванням цін на газ.

За підсумками лютого 2021 року середній розмір субсидії в Україні зменшився порівняно з двома попередніми місяцями і становить 1 483 гривні. Про це йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства соціальної політики.

Відео дня

Зазначається, що в січні цього року середній розмір субсидії становив 2231 гривню, а в лютому 2020 року — 1731 гривню.

У Мінсоцполітики зазначили, що зменшення середнього розміру субсидії в лютому пов’язане з проведенням перерахунку за січень через введеного урядом держрегулювання цін на газ (обмеження ціни до 6,99 грн за кубометр).

«При розрахунку розміру субсидії для громадян, що використовують природний газ, за січень була врахована інформація про ціну на природний газ на рівні 8,5−9 гривень за куб. метр. При цьому загальна сума нарахованих пільг і субсидій на оплату житлово-комунальних послуг за січень 2021 року становила майже 7,8 млрд гривень», — зазначили в міністерстві.

Водночас в лютому постачальники газу повідомили про зменшення ціни за січень. Тому в лютому розрахунок субсидій було проведено з урахуванням ціни на рівні 6,99 грн за куб. метр і менше, а також був проведений перерахунок сум пільг і субсидій за січень 2021 року.

Загальна сума нарахованих пільг і субсидій за лютий становить 5,3 млрд гривень.

Раніше в Міненерго офіційно заявили, що не продовжуватимуть обмеження цін на газ після 31 березня.

Нагадаємо, що 18 січня, на тлі протестів в регіонах, Кабмін ухвалив постанову, якою з 1 лютого до 31 березня встановлюється гранична ціна на газ для населення на рівні 6,99 грн за кубометр урахуванням податку на додану вартість та плати за транспортування магістральними газопроводами).

Більш ніж 20 газопостачальних компаній заднім числом знизили січневу ціну на газ, встановивши її на рівні 6,99 грн за кубометр. Крім того, Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг, схвалила зниження тарифів на розподіл газу для низки облгазів.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X