Монетизація субсидій. Чи можна заробити на економії споживаних ресурсів

12 грудня 2021, 07:32

Одержувачі субсидії в Україні мають можливість зберігати кошти, одержані від економного витрачання води та електроенергії.

Різниця між отриманою допомогою від держави на оплату послуг ЖКГ та фактичною вартістю спожитих послуг (вода і електроенергія) залишається в одержувача субсидії, оскільки це — безповоротна адресна допомога від держави.

Відео дня

Міністр соціальної політики Марина Лазебна, коментуючи ситуацію, зазначила, що якщо, наприклад, сім'я спожила менше електроенергії чи гарячої води, то заощаджені кошти залишаються у сім'ї. Одержувачі можуть використовувати їх на власний розсуд.

Чи знімуть субсидію за борги з комуналки?

Одержувачі субсидії не позбавляються права державної допомоги на оплату послуг ЖКГ, якщо:

  • сума заборгованості не перевищує 680 грн;
  • термін давності такої заборгованості має бути понад три місяці.

Зокрема, при призначенні житлової субсидії у листопаді враховується заборгованість за послуги, які були спожиті до липня включно.

У всіх інших випадках субсидію призначать за умови:

  • документально підтвердженої оплати заборгованості;
  • укладання договору про погашення заборгованості;
  • оскарження заборгованості у судовому порядку.
Держоргани перевірятимуть лише достовірність зазначених у декларації даних (Фото: pressfoto / Freepik)
Держоргани перевірятимуть лише достовірність зазначених у декларації даних / Фото: pressfoto / Freepik

Чи знімуть субсидію, якщо у отримувача збільшився дохід?

Якщо в одержувача субсидії збільшиться дохід, наступного періоду йому зменшать розмір субсидії. Якщо рівень доходу дозволяє людині оплачувати комунальні послуги самостійно, вона позбудеться права на отримання субсидії.

«Програма субсидій насамперед має бути справедливою: держава допомагатиме тим, хто не може самостійно платити за комунальні послуги», — зазначають у відомстві.

Контроль одержувачів субсидії держорганами

Проводиться перевірка лише факту достовірності зазначених у декларації даних заявника. Якщо людина не вказала додатковий дохід, не зафіксувала нещодавню одноразову покупку на суму понад 50 тис. грн або здійснює її в період отримання субсидії, отже, її доходи дозволяють самостійно оплачувати комунальні послуги. Другий варіант трактування таких дій — доходи заявника більші за декларовані. У такому разі держава відмовить у зверненні щодо надання допомоги на оплату комунальних послуг.

Редактор: Гала Конопля
Показати ще новини
Радіо НВ
X