Стрімкий експорт. Як Україна нагодувала світ – Перша Шпальта

27 грудня 2017, 18:11
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Експорт вітчизняної агропродукції цього року йде на рекорд. У січні-листопаді його об'єм зріс майже на 23% і становив $14,7 млрд

Найбільші темпи зростання експорту показали такі продукти як цукор, м'ясо птиці, масло, крупи і яловичина. Найбільше аграрної продукції з України купили в Індії, Єгипті, Нідерландах, Іспанії та Китаї.

Втім, нинішні обсяги продажів – це далеко не межа. Потенціал зростання агросектору України ще достатньо значний. На думку Наталі Шпигоцької, старшого аналітика інвесткомпанії Dragon Capital, якщо оцінювати весь сектор, всю валову додану вартість на гектар, то потенціал зростання становить приблизно 30-60%. Як за допомогою підвищення ефективності у рослинництві, так і за допомогою збільшення секторів з більшою часткою доданої вартості.

Втім, для того, щоб збільшити продажі готової української агропродукції, а не сировини за кордон. державі потрібно проводити відповідну політику. Перший сигнал від держави – довгострокові правила гри та їхнє дотримання. Тоді інвестиції почнуть залучатися приватними компаніями, а також йти в галузь за рахунок державної підтримки.

Тарас Висоцький, гендиректор Українського клубу аграрного бізнесу, називає не менш важливим питання допомоги українським виробникам з точки зору виходу на зовнішні ринки. Оскільки не всі мають необхідний досвід.

Попри те, що український аграрний сектор щороку росте, він ще здобуває певну додану вартість. Але граничну точку ефективності визначити дуже важко. "Ми точно знаємо, що у нас вкладення добрив, використання техніки у 2-3 рази менше, ніж у ЄС", – каже Мар`ян Заблоцький, заступник голови Української аграрної асоціації.

США, ЄС, Аргентина та Бразилія – всі ці країні вживають певних заходів для того. щоб утримати сировину всередині країни та експортувати вже готову продукцію. До цього рухається й Україна.

Нещодавно у парламенті прийняли рішення про невідшкодування ПДВ при експорті олійних культур, сировини. Це один із прикладів тих нових заходів, які було здійснено для того, щоб Україна експортувала більше сировини з доданою вартістю.

Далі у випуску дивіться інтерв'ю з Андрієм Радченком, очільником найбільшої держкомпанії Аграрний фонд, та заступником міністра АПК Ольгою Трофімцевою про те, яких ще заходів потрібно вжити для розвитку експорту агропродукції.

Крім того, Джеймс Гвартні, професор Університету Флориди, розказує у спеціальному репортажі Першої Шпальти, у чому полягають переваги ліберальної економіки.

Завершує випуск огляд економічних подій за тиждень від блогера і ділового журналіста Дениса Безлюдька.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA:Перший у партнерстві з журналом Новое Время.

Відео дня

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X