Стокгольмський арбітраж знизив ціну російського газу - Вітренко

9 лютого 2018, 12:02

Рішення Стокгольмського арбітражу знижує ціну російського газу для Національної акціонерної компанії Нафтогаз України на $20-50 в порівнянні зі старою формульної ціною.

Про це повідомив головний комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко в ефірі програми Факти ICTV, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, ціна за зміненим контрактом буде істотно нижче ціни за старою формулою. Ціна також буде коливатися в залежності від сезону.

Відео дня

"Наприклад, у другому кварталі різниця буде досягати $50. Тому що в теплу пору року ринкові ціни на газ падають. Раніше формула була прив'язана до нафтопродуктів і не відображала ринкові тенденції в Європі", - сказав він.

Крім того, він додав, що зараз вартість російського газу для Нафтогазу, з урахуванням рішення Стокгольмського арбітражу, на $20-30 нижче вартості "блакитного палива", що закуповується на ринку Німеччини, за рахунок виключення транспортної складової.

Вітренко нагадав, що рішення арбітражу зобов'язує Нафтогаз закупити за принципом "бери або плати" у Газпрому в 2018 році 4 млрд куб.м. газу, ці поставки можуть початися з березня.

Нагадаємо, що у червні 2014 року Газпром звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з проханням про арбітраж з метою стягнення з Нафтогазу боргу за поставлений у 2013-2014 роках газ, а також коштів за формулою "бери або плати".

Зі свого боку Нафтогаз звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з вимогами про зміну ціни на природний газ, відшкодування всіх переплат, здійснених з 20 травня 2011 року, і скасування положення, що забороняє реалізацію поставленого за ним природного газу за межами України.

Нафтогаз України і Газпром 31 травня 2017 року одержали окреме рішення Трибуналу при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма за контрактом на постачання газу.

Суд відхилив вимоги компанії Газпром щодо принципу "бери або плати" під час постачання природного газу Україні, на якому грунтувалася велика частина претензій Газпрому.

7 листопада російський монополіст Газпром подав до апеляційного суду округу 356 Свеа (Швеція) заяву про оскарження проміжного (окремого) рішення арбітражу Стокгольма за позовом щодо контракту на поставки газу від 19 січня 2009 року і його часткове скасування.

22 грудня 2017 року Нафтогаз заявив, що виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу за всіма спірними питаннями.

Також українська компанія домоглася скасування вимог Газпрому "бери або плати" на $56 млрд.

Крім того, Стокгольмський арбітраж знизив ціну газу для Нафтогазу України, що купується у Газпрому в 2014 році, на 27,4%: з $485 до $352 за 1 тис. куб. м.

Арбітраж відмовився зобов'язувати Україну платити за газ, який Газпром самовільно поставляв на неконтрольовані території Донбасу, але "борг" записував на Нафтогаз.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Утім, рішенням арбітражу за контрактом про постачання газу, Нафтогаз має виплатити Газпрому близько $2 млрд заборгованості за поставлений газ в попередні періоди.

Водночас в Нафтогазі зазначають, що остаточні обсяги розрахунків між компаніями будуть визначені після рішення суду щодо контракту про транзит газу, який очікується наприкінці лютого.

7 лютого Нафтогаз України провів переговори з Газпромом і планує протягом лютого імплементувати рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом на купівлю-продаж газу.

Показати ще новини
Радіо NV
X