Стокгольмський арбітраж може відмовити Нафтогазу в багатомільярдному позові до Газпрому

17 вересня 2016, 18:15
Голова правління НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв заявив, що Стокгольмський арбітраж може відмовити у розгляді позову Нафтогазу до Газпрому щодо транзитного контракту 2009 року

Про це він повідомив в суботу, 17 вересня, в кулуарах форуму YES, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, до відмови арбітражу від розгляду позову може призвести нещодавня зміна Міністерством економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) статуту Нафтогазу і передача Укртрансгазу в управління МЕРТ.

Відео дня

"Найбільший і найстрашніший наслідок, який ми можемо отримати, – це відмова Стокгольмського арбітражу від розгляду транзитної справи проти Газпрому", - сказав Коболєв.

Він додав, що в цій справі Нафтогаз вимагає від Газпрому $12 млрд, введення можливості віртуального реверсу, а також гарантування транзиту газу на майбутнє.

Раніше НВ повідомляло, що МЕРТ забрало собі функції управління компанією Укртрансгаз та українською газотранспортною системою.

Нагадаємо, в серпні стало відомо, що Нафтогаз звернувся в Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма з вимогами про зміну ціни на природний газ, відшкодування всіх переплат, здійснених з 20 травня 2011 року, і скасування положення, що забороняє реалізацію поставленого по ньому природного газу за межами України.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X