Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Старі пісні про головне. Газпром напередодні опалювального сезону заговорив про "холодну" зиму

22 вересня 2015, 17:48
864
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Газпромі вважають, що майбутня зима буде "дещо холоднішою" у порівнянні з сезоном 2014/15 років

В Газпромі напередодні нового опалювального сезону заявили про підготовку до холодної зими, повідомляють Вести

Зокрема, російський газовий монополіст вважає, що майбутня зима буде "дещо холоднішою" на відміну від сезону 2014/15 років.

"Ми очікуємо, що ця зима буде трохи холоднішою, ніж попередня. Але складно сказати, яким буде обсяг споживання газу. Тим не менш, "Газпром" володіє великими можливостями - понад 630 млрд куб. м - це та "подушка", яка дозволить нам пройти спокійно осінньо-зимовий період", - заявив журналістам відповідальний за виробництво заступник голови правління "Газпрому" Віталій Маркелов.

При цьому, в Газпромі зазначили, що минула зима була дуже теплою, і видобуток монополії впав до історичного мінімуму.

Раніше, в Министерстве енергетики та вугільної промисловості України заявили, що в січні-серпні 2015 року країна скоротила споживання газу на 20,2% (на 5,536 млрд куб. м) порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 21,848 млрд куб. м.

При цьому, міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив про те, що на зимовий період вже затверджена ціна на російський газ, який за його словами буде закуповувати Україна, і додав, що РФ не планує надавати додаткову знижку до вже сформованої ціною.

У свою чергу, Газпром перебуває у досить неоднозначному становищі в контексті будівництва газопроводів в обхід України. Так, Європейська комісія засумнівалася в доцільності будівництва так званого Північного Потоку-2, а прем'єр-міністр Словаччини зробив низку різких заяв на адресу Москви у контексті її намірів будувати газогони в обхід України.

 


Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися