S&P підтвердив кредитний рейтинг Києва

16 листопада 2020, 18:31

За прогнозами S&P, в цьому році припиниться яка тривала з 2015 року тенденція відновлення економіки Києва. Все через коронавірус.

S & P Global Ratings підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг Києва на рівні В зі стабільним прогнозом. Про це повідомляється в пресрелізі агентства.

На думку S&P, стабільний прогноз пояснюється тим, що Київ зможе підтримувати сильні фінансові показники в період рецесії, пов'язаної з COVID-19.

Відео дня

Аналітики агентства очікують, що адміністрація міста буде дотримуватися введені урядом обмеження, забезпечить повне покриття дефіциту бюджету накопиченими залишками коштів на рахунках. Також очікується, що в середньостроковій перспективі Київ буде залучати помірний обсяг запозичень.

Однак в S&P не виключають можливість зниження рейтингу Києва в разі погіршення суверенних кредитних рейтингів України. Також рейтинг української столиці може знизитися якщо керівництво міста зіткнеться з труднощами при забезпеченні збалансованості бюджету, що може при вести до структурно більш високого дефіциту, істотного і швидкого накопичення боргу.

Підвищення рейтингу Києва можливо при загальному поліпшенні рейтингу України, а також в разі удосконалення столицею практики управління боргом і ліквідністю і при подальшому поліпшенні ситуації на ринках капіталу і в банківському секторі.

В агентстві відзначають, що рейтинг Києва як і раніше обмежений нестійкою централізованою системою муніципальних фінансів, слабкою платіжною культурою міста і дефолтами по зобов'язаннях в минулому.

У S&P наголосили, що з 2015 року економіка Києва активно відновлюється. Однак, за їхніми прогнозами в 2020 році ця тенденція припиниться через вплив COVID-19

Нагадаємо, що агентство Fitch присвоїло рейтинг B (EXP) майбутньому випуску внутрішніх облігацій Києва.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X