Стало відомо, скільки і з яких країн перерахували коштів додому українські заробітчани

3 квітня 2019, 16:18

Понад $3,6 млрд доларів перерахували з Польщі в Україну українські трудові мігранти у 2018 році. Кількість подібних операцій збільшується з року в рік. Про це повідомляє Польське Радіо.

Відео дня

Загальна сума переказів склала $10,888 млрд. Це на 17,5% більше, ніж в 2017 році.

Найбільше коштів було перераховано з Польщі – $3,626 млрд. Це на 16,4% більше, ніж позаминулого року. Дані показують, що польський ринок залишається для українських трудових мігрантів головним місцем роботи за кордоном. Збільшується не тільки число громадян України, які працюють у Польщі, але також їхні заробітки.

На другому місці – Росія, звідки українські трудові емігранти перерахували $948 млн. Проте у цьому випадку відбулося різке зменшення числа переказів (на 26,6%). Це свідчить про все меншу привабливість російського ринку праці для українців. Протягом десятиліть Росія була найбільшим ринком трудової еміграції українців.

Третю сходинку посіли США, звідки в Україну переказали $870 млн, що на 28,1% більше, ніж в 2017 році.

Перекази із Чехії склали $846 млн. Це другий після Польщі найпопулярніший напрямок у Європейському Союзі для трудової еміграції українців. Протягом минулого року сума переказів із Чехії в Україну збільшилася удвічі.

Українці, котрі працюють в Італії, перерахувала додому $492 млн. Це на 10% більше, ніж в 2017 році.

Раніше Томаш Фіала, генеральний директор інвестиційної компанії Dragon Capital і власник медіахолдингу Медіа-ДК, куди входять журнал, сайт і радіо НВ, розповів, що значна трудова еміграція з України є проблемою в довгостроковій перспективі, однак може бути корисна в короткостроковій.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X