США виключили Китай зі списку валютних маніпуляторів

14 січня 2020, 09:19

Міністерство фінансів США скасувало своє серпневе рішення про визнання Китаю валютним маніпулятором.

Про це йдеться в доповіді відомства Конгресу про макроекономічну і валютну політику основних торговельних партнерів США.

У міністерстві зазначили, що США і Китай після тривалих переговорів домовилися про укладення попередньої торгової угоди. В рамках цієї угоди Китай взяв на себе зобов’язання утримуватися від девальвації юаня для отримання несправедливого конкурентної переваги в міжнародній торгівлі.

Відео дня

«Між тим, після знецінення до 7,18 юанів за долар США на початку вересня, курс юаня згодом підвищився в жовтні і в даний час торгується на рівні близько 6,93 юанів за долар», — йдеться в доповіді.

В середині грудня, після майже дворічного протистояння, Пекін і Вашингтон оголосили про укладення «першої фази» торгової угоди. 86-сторінковий документ поки не опублікований. Президент США Дональд Трамп оголосив, що угоду підпишуть 15 січня.

В рамках угоди США скасували підвищення мит на ряд товарів з Китаю, яке було заплановано на 15 грудня. Крім того, 15%-ві мита на товари китайського імпорту вартістю $120 млрд будуть знижені до 7,5%. Пекін у відповідь пообіцяв в 2020—2021 роках збільшити на $200 млрд імпорт з США сільськогосподарської продукції, промислових товарів, енергоносіїв і послуг. Китайська влада також погодилися не вимагати від компаній передавати технології для отримання ліцензії на ведення бізнесу в країні. За словами американських і китайських чиновників, від успішності «першої фази» угоди буде залежати друга. Передбачається, що вона буде передбачати подальше зниження тарифів.

Показати ще новини
Радіо NV
X