США поступилися Гонконгу, а Єврокомісія заступилася за Uber - діловий тиждень в світі

3 червня 2016, 15:00
Високі технології та IT-сектор принесли чимало міжнародних ділових новин на цьому тижні

1 США поступилися статусом найбільш конкурентоспроможної економіки світу

Вперше за три роки США передали пальму першості в боротьбі за звання конкурентної економіки світу, про це йдеться у звіті Міжнародного інституту управлінського розвитку (IMD). Країна опустилася на третє місце, а лідером рейтингу визнано Гонконг.

Друге дісталося економіці Швейцарії. На четвертому і п'ятому - Сінгапур і Швеція. Остання, до речі, піднялася в ТОП-5 з 9 місця за рік. В десятку країн з найбільш конкурентоспроможною економікою світу увійшла Данія, Ірландія, Нідерланди, Норвегія і Канада. Україна займає в цьому рейтингу 59 місце з 61.

Відео дня

Схоже, що ослаблення загального бізнес-клімату спіткало не тільки економіку США, але також одвічного конкурента - Китай. Країна послабила попередні позиції, опустившись на три щаблі - з 22-го місця на 25. Що обіцяє такі зміни глобальній економіці, покаже час. Будувати песимістичні або оптимістичні далекоглядні прогнози явно рано. Одне ясно: у провідних фінансових центрів Азії та світу з'явився ще один конкурент в особі Гонконгу.

2Facebook і Microsoft проведуть спільний кабель по дну Атлантичного океану

Світовий IT-гігант разом з популярною соціальною мережею об'єднують зусилля заради безпрецедентного проекту: компанії хочуть протягнути по дну Атлантичного океану кабель понад 6,6 тис. км. Проект під назвою MAREA (ісп. "хвиля", "приплив") вартістю в $15 млрд стартує від узбережжя штату Віргінія до Більбао в Іспанії, повідомляє USA Today. У фінансуванні зацікавлені також телекомунікаційні групи AT&T і Sprint.

Судячи з усього, високотехнологічні гіганти всерйоз вирішили покрити світовою павутиною всю планету. Як очікують в Microsoft, швидкість передачі даних буде рекордною на даний момент - до 160 Тб в секунду.

За рахунок нових потужностей компанія розраховує забезпечити швидкий безперебійний доступ до хмарних сервісів. Останнім часом Microsoft дуже часто вирішується на ризиковані проекти, згадати хоча б ризикований експеримент експеримент вартістю $8 млрд з Nokia.

Зробити революцію на ринку мобільних смартфонів не вийшло, тому компанія вирішила повернутиcя в основне русло своєї діяльності - розробка ПЗ для широкоформатних гаджетів. Тут, судячи з усього, рівних їй поки що ще немає.

3 Саудівська Аравія вкладає у Uber $3,5 млрд

Поки Україна все ще вирішує, чи потрібен їй Uber, найбільший у світі громадський інвестиційний фонд Саудівської Аравії інвестує $3,5 млрд за компанію, пише Financial Times. Згідно угоді, голова фонду Ясер аль-Румайян увійде до складу ради директорів Uber, а сам ОІФ стане власником п'ятивідсоткової акціонерної частки в компанії.

У Uber у відповідь подякували за довіру, пообіцяли надалі "підтримувати економічні та соціальні реформи" у королівстві, проте натякнули, що розширити свою присутність в цій країні поки що не мають наміру. Сервіс як працював у 5 містах, так і продовжить працювати.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Угода стане найбільшою інвестицією в американську компанію за весь час її існування і дозволить ще раз довести всьому світу звання найдорожчого стартапу, адже загальна сума вкладень у Uber вже досягла близько $13,5 млрд.

Судячи з усього, в компанії не на жарт занервували, коли серйозний конкурент - китайська сервіс Didi Kuaidi раптово залучив $1 млрд від Apple. В цей же час китайці оголосили про намір інвестувати в головних конкурентів Uber на найбільших ринках - Lyft в США і Ola в Індії.

Боротьба за місце під сонцем розгорілася неабияка, і це лише грає на руку клієнтам. Адже тепер компаніям доведеться не просто вдосконалити сервіс і відточувати мобільність, але й робити щось таке, чого конкурент ще не встиг запропонувати на ринку.

4Єврокомісія встала на захист Uber і Airbnb

Офіційний Брюссель просить країни ЄС не заважати працювати мобільних сервісів на зразок Uber і Airbnb. Щоб сприяти при цьому рівноцінним правам всіх учасників ринку, включаючи невеликі локальні сервіси, регулятор закликає ввести єдині для всього економічного союзу правила здійснення діяльності таких компаній, повідомляє Financial Times.

В принципі, ідея хороша, якщо враховувати, що в більшості місцеві закони на компанії такого типу зовсім не розраховані. Згадати хоча б безліч проблем Uber у Франції, Німеччині, Нідерландах і Бельгії, де ввели часткову заборону на діяльність сервісу таксі.

Ось тільки навряд чи сервіси нового типу так легко погодяться з одним з умов Єврокомісії. Справа в тому, що регулятор пропонує вважати всіх, хто працює на ці компанії, їх співробітниками. Таким чином на Uber ляже зобов'язання виплати страховки і податків за кожного водія, так і в онлайн-сервіса для здачі та оренди житла AirBnB додасться клопоту.

З іншого боку тільки так можна позбутися звинувачень у недобросовісній конкуренції і хоча б частково мінімізувати всі ризики, пов'язані з роботою онлайн-сервісів нового типу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X