США почали перевірку повʼязаного з РФ бізнесу Raiffeisen Bank

Логотип Raiffeisen Bank (Фото:REUTERS/Maxim Shemetov)
Санкційний орган США розпочав розслідування щодо Raiffeisen Bank International і його роботи у Росії та на тимчасово окупованих територіях Донбасу.
Про це повідомляє видання Reuters.
Як зазначило агентство, відповідаючи їх запитання, банк повідомив, що отримав запит від Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) у січні щодо «роз’яснення платіжного бізнесу та пов’язаних процесів, які підтримує RBI, у світлі останніх подій навколо Росії та України».
Reuters, посилаючись на власні джерела, повідомило, що OFAC звернувся до Raiffeisen із проханням надати деталі своєї діяльності в Росії, на частково окупованому Донбасі, в Україні та Сирії, включно з транзакціями та діяльністю певних клієнтів.
Санкційний орган США вимагав повної відповіді від банку до лютого 2023 року, але юристи Raiffeisen домовилися про продовження строку, зобов’язавшись відповісти на запитання трьома блоками інформації, які будуть надіслані на початку квітня, у травні та у червні.
Агентство наголосило, що речник Міністерства фінансів США відмовився від коментарів.
Raiffeisen повідомив Reuters у своїй заяві, що повністю співпрацює з OFAC і розуміє, що запит не був спричинений конкретною транзакцією чи бізнесом, а надісланий для перевірки дотримання санкцій.
Як заявив представник банку, він «впевнений, що інформація, надана OFAC, задовольнить запит», додавши, що поставлені запитання були «загального характеру».
Видання додає, що Raiffeisen глибоко вкорінений у російську фінансову систему і є одним із двох іноземних банків у списку Центробанку Росії з 13 «системно важливих кредитних установ», що підкреслює його важливість для економіки Росії, яка потерпає від санкцій Заходу.
Як другий за величиною кредитор Австрії, він також підтримує економіку цієї країни, а також проводить великі операції в Східній Європі. Австрійський чиновник сказав, що влада уважно стежить за ситуацією в Raiffeisen і його бізнесом в Росії через важливість банку.
Агентство наголосило, що майже через рік після того, як Москва розпочала те, що вона називає «спеціальною воєнною операцією» в Україні, Raiffeisen є одним із небагатьох європейських банків, які залишаються в Росії.